Bezúročná půjčka

Co vás napadne jako první, když se řekne bezúročná půjčka? Mnohé z nás by napadlo, půjčit si od rodiny nebo blízkých známých, protože ti po nás většinou žádné úroky nechtějí a peníze nám vloží do rukou s tím, že až je budeme mít, tak jim je splatíme a vrátíme, a to v té hodnotě, kterou jsme si od nich vypůjčili, případně se s nimi můžeme dohodnout na nějakém splátkovém kalendáři.
Jak je tomu ale v případě bankovních a soukromých institucí, které půjčují běžné půjčky za poplatky?
Narazili jste na název bezúročná půjčka? Chtěli byste se dozvědět více o tomto tématu? Nevíte, jak přesně by takový produkt mohl fungovat? Četli jste, že je to půjčka naprosto bez úroků a bez RPSN? Ano, je to možné. V dnešní době opravdu takovéto bezúročné půjčky existují. Nejedná se tedy o žádný výmysl nebo o něco, co by zavánělo nespolehlivým přístupem. U tohoto typu půjček jde především o jejich nízkou hodnotu. Bez poplatků a úroků vám samozřejmě nikdo neposkytne několik stovek tisíc nebo půl milionu, ale pár tisícovek možná ano, proto existují tyto produkty. Půjčit si a nic navíc nezaplatit, to je sen mnohých z nás. Zní to opravdu lákavě, ale určitě je potřeba si dávat na něco pozor.
Kde si je můžete zřídit? Zřídit si je můžete u bankovních nebo nebankovních společností. Většinou je tato půjčka podmíněna tím, že se u vás a v jejich případě jedná o první půjčku. Pokud si u dané společnosti zřizujete půjčku poprvé, můžete využít tento výhodný systém a vzít si ji takzvaně „zdarma“, tedy bez úroků nebo RPSN, takže nepřeplatíte žádné peníze navíc, když budete splácet. Uhradíte pouze peníze, které jste si půjčili. Většinou se zřizuje na krátkou dobu. Čili ji splatíte během pár měsíců. Splácí se například 2 měsíce.

Některé banky nebo nebankovní společnosti mohou překvapit

Bezúročné půjčky zašly tak daleko ve svém poskytování, že můžete narazit u některých bankovních nebo nebankovních společností na půjčku až třeba do výše 80 000Kč. To už je poměrně vysoká částka než pár tisícovek. S takovými penězi už hravě člověk zvládne zaplatit i větší výdaje. Proč tedy banky poskytují tak výhodné půjčky, když z toho v podstatě nic nemají? Jde jim o nalákání nových klientů, aby se blíže seznámili s jejich společností. Vidí v tom nové potencionální klienty pro další budoucí půjčky a úvěry. Společnosti však jednají seriózně, takže se většinou není čeho obávat, ani v těchto případech, bezúročné půjčky, kde žádné poplatky navíc nepřeplatíte.