Dlouhodobá půjčka a úvěr

Úvěrů a půjček je celá řada. Nyní se však dostáváme k těm dlouhodobějším. Za dlouhodobější úvěr můžeme považovat takový typ úvěru, který se splácí více jak 4 roky.
Dlouhodobé půjčky jsou charakterizovány delší dobou splatnosti. Díky tomu si klient může půjčit i stotisícové částky. Mohou a také nemusí být zajištěny nemovitostí, podle toho, jestli spíše budete žádat o půjčku, kde budete chtít peníze použít volným způsobem, na cokoliv, co si přejete, nebo o úvěr čili například o typ hypotéky, se kterou si chcete zrekonstruovat nebo postavit dům, koupit byt či zajistit vlastní bydlení.
Běžnější z těchto metod bývá zajištění financí z pohledu pořízení nemovitosti, opravy nebo rekonstrukce či koupě bytu. Peníze jsou tedy určené v případě dlouhodobé hypotéky na bydlení.

Delší doba splatnosti

Dlouhodobá doba splatnosti natáhne úvěr na delší časové období čili platíte menší měsíční splátku než v případě, že byste si stejný úvěr, ve stejné výši, vzali jenom na pár let. Doba splácení se může lišit v souvislosti s tím, o jaký úvěr žádáte. Existují úvěry, které se mohou splácet až 30 nebo 40 let. Ve většině případů jde půjčku na bydlení. Dlouhodobým typem úvěru tedy většinou řešíme bydlení, jako je stavba domu, pořízení bytu, koupě nemovitosti nebo rekonstrukce. Velmi často se také můžeme setkat s tím, že jsou to účelové úvěry, tedy musíte bance doložit, na co peníze chcete použít. V případě některých nebankovních společností nemusí být úvěr účelový a nebudete dokládat, na co peníze použijete.
Základní charakteristika dlouhodobé půjčky
Za dlouhodobý úvěr se považuje úvěr se splatností 4 a více let.
Většinou se pomocí peněz řeší bydlení. V tom případě se jedná o účelový úvěr, u kterého se dokládá, na co peníze použijete. Typickým příkladem je hypotéka. Nemusí to však platit u všech produktů, některé nebankovní společnosti nemusí poskytovat nutně účelový dlouhodobý úvěr, ale může jít o neúčelový, takže peníze můžete libovolným způsobem využít.
Mohou a nemusí být zajištěny zástavním právem k nemovitosti.