Cestovní pojištění na dovolenou je nutností

Na dovolené se samozřejmě může stát cokoli, i když nechceme malovat čerta na zeď, můžete se najednou ocitnout v situaci, kdy se budete potýkat s následky útoku teroristů, výbuchů či nějakých jiných nepokojů na poli společenském.
budova po požáru.jpg
Jak takové situace řeší pojišťovny a co byste měli ne/dělat vy?
Samozřejmě ještě pár let zpět škody způsobené teroristickým útokem nebyly v rámci pojištění řešeny. Násilné útoky však v této době nejsou nijak nemožné a množí se. Samozřejmě, pokud cestujeme, obáváme se takové situace a chceme se tedy pojistit i pro podobné případy.
Vybírejte si tedy pojištění a pojišťovnu, která nemá striktně vše kolem teroristických útoků z pojištění vyloučeno, pokud chcete mít jistotu, že jste krytí ve všech směrech. Samozřejmě se nesmíte útoku sami účastnit a nesmíte vyrazit na místo, o kterém víte, že zde nepokoje či podobné události právě probíhají. Před cestu do zahraničí byste tedy vždy měli na stránkách ministerstva zahraničí provést registraci do systému, kde zadáte pár kontaktních údajů o své sobě a uvedete, kam cestujete. Díky této registraci pak v případě krize, tedy nejen nepokojů, ale také dalších přírodních katastrof či stávek, dostanete informace o tom, co se děje a jak dále postupovat.
Pokud tedy potom máte informace o tom, že na místě, kam se chystáte probíhají nepokoje a vycestujete, máte smůlu. Neznamená to ovšem, že byste neměli být pojištěni, neboť se vám v místě nemusí stát nic vlivem útoku či nepokojů, ale můžete obyčejně uklouznout u bazénu.
Pro případ, že byste třeba kvůli bombě přišli o zavazadla, se nepojistíte, protože takový případ pojišťovna opět nehradí. Pokud však máte pojištěné storno zájezdu, zjistíte, že v oblasti, kam se chystáte se něco děje a stává se tak tedy nedoporučenou a nebezpečnou pro návštěvu, můžete zájezd stornovat a pojišťovna by vám měla vyplatit třeba až osmdesát procent z plné ceny zájezdu.
horská služba.jpg
Tyto výluky se však netýkají pouze cestovních pojištění, ale možná byste si měli také zkontrolovat pojistku životní či úrazovou, protože je velmi pravděpodobné, že i ve vaší pojistce se ve výlukách objeví 'mrtí či trvalé následky úrazu z působení jaderných, chemických či biologických zbraní.