Co je to konsolidace

Název konsolidace pochází s latinských slov, dohromady a pevný. Proto konsolidace znamená upevnění. Často se používá právě ve spojitosti s úvěry. Konsolidace úvěrů v praxi znamená, převedení více půjček do jedné. Jak je to možné a jak to v praxi bude fungovat? Na to se nyní podíváme. Konsolidací, tedy sloučením půjček, přebírá nový poskytovatel úvěru, všechny vaše předešlé výdaje, které zaplatí a přenese je formou nového úvěr, který vám zprostředkuje. Z nepochopitelného se stává jednodušší systém.

Z historie do budoucnosti konsolidování

V minulosti nebývalo běžné sloučit si půjčky do jedné. Lidé měli několik půjček a platili každou zvlášť. Nikomu to nepřipadalo zvláštní. Ovšem v posledních letech, jak se rozrůstá marketingový trh v oblasti hypoték, půjček a úvěrů, přichází na řadu i tato možnost neboli konsolidace úvěrů. Znamená to, že více půjček sjednotíme do jedné. S tím jsou samozřejmě spojené i další znaky vypovídající o těchto službách. Většinou se totiž stává, že platíte menší částku, než kdybyste rozpočítali každou půjčku zvlášť. Po sloučení se tedy společnosti, které vám tyto služby zprostředkují, snaží částku snížit a mnohdy to může být i o vysoká procenta. V některých případech dokonce klientům snížili splátku až o 50 % oproti předešlému splácení více půjček. Musíte si však vždy ověřit právě vaše konkrétní údaje, zdali byste takovouto službu využili a jak by to mohlo vypadat s ohledem na vaše konkrétní potřeby. U každého klienta to může vycházet jinak.
Také je zde možnost navýšení úvěru, což někteří klienti mohou ocenit. Nemusíte si brát další „jinou půjčku“, ale po konsolidaci si výši úvěru navýšíte. Díky konsolidaci také přichází na řadu jednodušší systém. Nemusíte mít nastavených tolik plateb, neplatíte tolik poplatků za každou poskytnutou půjčku zvlášť. Platíte pouze jednu půjčku. Vše je přehlednější a nebude už ani tolik transakcí. Poskytovatelem těchto služeb bývají banky nebo i nebankovní společnosti.