Finanční společnosti a jak vybrat správnou

Finančními společnostmi se nejčastěji myslí nebankovní či leasingové instituce, které zákazníkům poskytují rychlé půjčky nebo jiné finanční produkty bez nutnosti ručení. Ne všechny jsou ale poctivé.
růžové prasátko
V české republice existuje mnoho dlouhodobých a stabilních firem poskytujících svým zákazníkům kvalitní služby. Ani v dnešní době však nejsou výjimkou podvodníci. Pokud jste v tíživé finanční situaci a peníze potřebujete co nejrychleji, neztraťte rozvahu, všechno promyslete a obraťte se na ověřeného poskytovatele. Nechejte si například poradit od svých známých, jaké mají zkušenosti a koho by vám doporučili. Je to sice jednoduché, ale tento způsob reklamy je poměrně spolehlivý. Určitě si přečtěte internetové recenze a diskuze. Tam lidé často upozorňují na problémy.

Pokud hledáte na internetu, neuzavírejte smlouvu se společností, kterou vám vyhledávač nabídne jako první. Nenechte se zmást otřepanými frázemi a slovy rychle, ihned, bez ručitele a podobně. Dejte také na svůj instinkt. První dojem se v tomhle případě rozhodně vyplatí poslechnout. Jestli se vám web se službou nelíbí už od pohledu, působí neseriózně, má divnou, matoucí grafiku, raději si vyberte někoho jiného.

Česká národní banka musí každé takové společnosti udělit licenci k poskytování nebankovních finančních produktů. Je proto dobré projít si seznam ČNB a zkontrolovat, zda právě tato společnost licenci obdržela.
ruce s propiskami
Jestliže se z nějakého důvodů necháte přeci jen zlákat a poskytovatel nedodrží podmínky smlouvy nebo vás okrade, obraťte se na soud. Pokud jste fyzickou osobou, máte jednodušší cestu, jak se bránit. Předtím, než začnete hledat jakoukoliv půjčku, měli byste také pečlivě zvážit, jak vysokou částku si vůbec potřebujete půjčit, jestli je to bezpodmínečně nutné a do kolika splátek si hodláte půjčku rozložit, aby se vám v průběhu nestalo, že nestačíte splácet.