AMERICKÁ HYPOTÉKA

Co to vlastně americká hypotéka je:
Americká hypotéka je vlastně druh úvěru, kde ale není nutné uvádět účel, pro který chcete peníze použít. Peníze můžete využít vlastně na cokoliv – auto, televizi, zájezd nebo cokoliv po čem toužíte. Není to tedy hypotéka určená přímo na koupi bytu, nemovitosti, rekonstrukci apod.

V jakém případě Vám banka půjčí:
Téměř v každém případě vedle doložení stability (dobře zvažte, jak dalece je Vaše zaměstnání stabilní, předem si můžete zjistit více o firmě, kde jste zaměstnaní, při ztrátě zaměstnání nemusíte hned získat nové se stejným příjmem) a dostatečných příjmů je nutné ručit nemovitostí a ve většině případů Vám nepůjčí více než 70% zastavované nemovitosti. Minimální půjčená částka bývá u většiny bank 100.000 korun.

Pozor na úroky:
Úroky u americké hypotéky bývají většinou vyšší než u klasické půjčky účelové, roli hraje samozřejmě také doba splácení, ta bývá většinou možná až na 20 let, přičemž při době splacení Vám nesmí být více než 70 let, takže americká hypotéka je vlastně jakási náhrada „hypotéky pro mladé“, kteří patří mezi největší oblast lidí, kteří potřebují „peníze do startu“

Nebankovní sektor:
Pokud Vás v bance u žádosti o americkou hypotéku odmítli, nezoufejte, americké hypotéky poskytují i některé nebankovní společnosti, na ty se mohou obrátit např. lidé, kteří mají zápis v registru dlužníků.

U takových společností bývají ale podmínky „tvrdší“ než v bance a i úroky vyšší, a hlavně tyhle společnosti mívají velké sankce už jen za zpoždění se splátkou.
Některé z těchto společností nepožadují ani doložení o příjmech (zástava nemovitostí je však i tady samozřejmostí), takové si ale předem dobře prověřte, abyste při zpoždění se splátkou opravdu nepřišli o střechu nad hlavou, než se nadějete.

Pokud o americké hypotéce uvažujete, většina bank má i na internetu své kalkulačky, takže se můžete u každé banky porovnat, která by se Vám nejvíce vyplatila.