Je pojištění dobrý nápad?

Existuje mnoho druhů pojištění (proti ztrátě zaměstnání, pro případ pracovní neschopnosti, pojištění majetku, pojištění osobních věcí, pojištění mobilního telefonu, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění proti úpadku, pojištění při invaliditě 3. stupně, pojištění pro případ úmrtí, pojištění schopnosti splácet závazky a mnohé další). Většinou si necháváme automaticky nastavit pojištění schopnosti splácet při sjednávání kreditní karty. Takové pojištění se totiž účtuje pouze z aktuální dlužné částky. Často se také stane, že si necháme nastavit různá pojištění proti odcizení osobních věcí, mobilního telefonu, které je většinou kolem 29 Kč měsíčně. Následně jsou životní pojištění proti nečekaným životním situacím a ty nás mají chránit, pokud onemocníme nebo se nám stane to nejhorší, co se stát na tomto světě může.
nárazová zkouška
 
Pojistné plnění
 
Věříte tomu, že opravdu dostanete nějaké pojistně krytí? Na to není jednoduchá odpověď. Je potřeba brát v úvahu, že v pojistných podmínkách je tolik výluk, že opravdu nic nedostaneme. Pojistné podmínky jsou na několika hustě popsaných stránkách. Kdo z nás to čte? Ruku na srdce, asi skoro nikdo. V tom případě se můžeme potom jenom divit, že vlastně nic nedostaneme. Jedni jsou zastánci pojištění, protože mají nějakou jistotu a lepší pocit. Někdo by si pojištění nikdy nezřídil, protože pojišťovnám nevěří, nebo mají špatné zkušenosti s pojistným plněním.
 
Pokud si chcete zřídit jakékoli pojištění, tak se určitě poraďte s odborníkem (finančním poradcem), který vám může navrhnout optimální pojištění za přijatelnou cenu. Má možnosti s pojišťovnou vyjednávat a v případě pojistné události vám dokáže pomoci s řešením situace. Většinou má také přehled o pojistných podmínkách a vybere vám tu pravou pojistku. Člověk sám může odsouhlasit cokoliv, protože o tom nemá dostatek informací. Navíc v dnešní době na to ani nemá čas. Osobně mám také několik pojištění pro můj “klid”, ale myslím si, že kdyby došlo k pojistné události, tak nic moc nedostanu. Pojištění je v dnešní době určitě důležité, ale je potřeba se pořádně informovat a při sjednávání životního pojištění nezatajit žádné informace o svém zdravotním stavu.
podpis pojistné smlouvy 
Pojištění si sjednejte, ale nechejte si poradit. Některá pojištění vám opravdu mohou pomoci v případě nečekaných životních situacích.