Půjčka a úvěr bez zajištění nemovitosti

Půjčky bez zajištění nemovitosti jsou v dnešní době běžné. Nejedná se tedy o něco ojedinělého. Na tyto půjčky můžete narazit v bankovním sektoru, kde se poskytují klasické bankovní půjčky. Nemusíte vlastnit nemovitosti, abyste ji dali takzvaně do zástavy a pomocí ní ručili. Úvěr bez zajištění můžete sjednat na vyšší i nižší částky. Banky je poskytují jako účelové a neúčelové. Účelové například na bydlení můžete získat i bez zajištění až na několik set tisíc korun čili například i na půl milionu a více. I banky jsou v tomto ohledu na požadavky klientů přizpůsobené. Další možností, jak získat podobný úvěr bez zástavy, je zabrouzdat ve vodách nebankovních společností. Na rozdíl od klasické banky si Vás ani nemusí prověřovat z pohledu registrů čili mnohdy nevadí ani záznamy.

Ručení nemovitosti není vždy vyžadováno

Právě naopak, většina půjček je bez ručení. Ručení se využívá v případě, že potřebujete půjčit opravdu vysokou částku, například dva miliony korun a vlastníte nemovitost, kterou můžete ručit. Jestliže klienti nevlastní žádnou nemovitost, se kterou by mohli ručit, pak je samozřejmé, že ručit nemohou čili si mohou sjednat půjčku bez zajištění nemovitosti. Do zástavy čili jako ručení se dává byt, dům, pozemek, nebo jakákoliv další nemovitost, kterou máte ve vlastnictví.
Půjčka bez zajištění může být účelová a neúčelová. Některé nebankovní společnosti ji poskytují jako neúčelovou čili s penězi můžete nakládat podle libosti. Celé vyřízení probíhá po internetu a peníze můžete mít během pár minut až do jednoho dne na účtu. U banky zase naopak můžete využít například překlenovacího úvěru. Je mnoho způsobů a půjček, které si tímto způsobem můžete sjednat. Na nižší částky se navíc vůbec žádné ručení nevztahuje a půjčky se poskytují běžně.
Podobné půjčky často upřednostňují i lidé, kteří potřebují vyšší částku a zatím nevlastní nemovitost, ale chtějí si postavit dům, koupit si byt nebo teprve rozjet projekt s vlastním bydlením.