Je půjčka dobrý sluha?

Pořád na nás útočí reklama na půjčky. Vždy, když jdeme do banky, tak dostaneme nabídku na půjčku. Půjčky nejsou nabízeny jenom takto osobně, ale také telefonicky, a to poměrně hodně často. Jaký máte na půjčky názor? Půjčka nám může pomoci, když se dostaneme do nějaké horší životní situace. Může nám také pomoci při řešení nenadálých životních situací. Půjčku si můžete zřídit u banky anebo samozřejmě u nebankovní instituce. V rámci půjček existuje mnoho nabídek. Je potřeba zde sledovat roční úrokovou sazbu, roční procentní sazbu nákladů, skryté poplatky, nutnost vlastnit u instituce běžný účet, podmínky předčasného splacení, možnou dobu splatnosti a také co se stane v případě, že se dostaneme do tíživé finanční situace. Rozhodně je potřeba si zjistit veškeré parametry.
 nápis schváleno
Doba splatnosti půjčky může být až 120 měsíců. Je potřeba si rozmyslet, co je pro člověka nejlepší. Jde samozřejmě o splátku, aby nebyla moc vysoká a nezatížila náš finanční rozpočet. Musíte si také velice dobře promyslet i částku, kterou si hodláte půjčit. Na základě částky a doby splatnosti zjistíte, co je pro vás nejpřijatelnější možnost.
poházené peníze
 
Půjčka ano, ale…
 
Jsou situace, kdy se půjčka hodí (koupě nového auta, vybavení bytu, studium v zahraničí, nečekané výdaje). Rozhodně není dobré si brát půjčku například na mobilní telefony, dovolené, oblečení, menší domácí vybavení a už vůbec ne na potraviny. Největším nebezpečím je, že si člověk vezme mnoho malých půjček a nebudu schopen vše splácet. Nezapomínejte na to, že každý dluh se musí splatit. Pokud se dostanete do finanční tísně, tak je potřeba co nejdříve najít řešení. Pokud to necháte dojít do extrému, tak se můžete jednoduše dostat až k exekuci a velkém problému zabavování věcí.
 zadlužený muž
Půjčku si rozhodně vzít můžete. Osobně proti tomuto trendu nic nemám. Velice doporučuji si ale vše dobře promyslet. Odhadnout svoje možnosti a finanční situaci. Zamyslete se i nad tím, zda opravdu tu konkrétní věc potřebujete. Dávejte si pozor na úroky, roční procentní sazbu nákladů a podmínky předčasného splacení – velice důležité věci. Přeji šťastnou volbu a dávejte si na své finance pozor.