Pojištění domácnosti- myslíte, že se Vás netýká?

„To mě se nikdy stát nemohlo,“ napadne skoro každého, ke komu se dostanou informace o škodní události v domácnosti, ať už v jeho nejbližším okolí či pouze zprostředkovaně, přes zprávy či internet. Jak se ale říká- nehoda není náhoda a sytý hladovému nevěří. Stačí odložit utěrku moc blízko plotýnce a oheň je na střeše- a to doslova.
veselý obličej
Nejedná se samozřejmě pouze o oheň- největším strašákem bývají krádeže. V nedávné době se objevilo v severních Čechách několik případů vloupání v nočních hodinách do domů, kde jejich obyvatelé poklidně spali, zatímco v přízemí domu řádil kriminální živel. Dokonce došlo i k vypáčení dveří a i tento nelehký úkol, který se neobejde bez zvukových projevů dveří, obyvatele nevzbudil. Pořád si myslíte, že vás se to týkat nemůže?
rodina v dešti

Co všechno lze pojistit?

Většina standardně nastavených balíčků pojišťoven pro pojištění domácnosti zahrnuje poškození či krádež nábytku, elektroniky, vytopení prasklým potrubím či přírodní katastrofy. Výše pojistky je závislá na několika faktorech- například musíte pojišťovně nahlásit, pokud máte v doměcennosti vyšší ceny (obrazy, šperky apod.), což bývá pro některé lidi nemyslitelné. V tom okamžiku je ale třeba se zamyslet nad tím, jak byste se později (při škodní události) snažili pojišťovně dokázat, že tam ten obraz opravdu byl…
Dalším z faktorů může být vlastní zabezpečení domácnosti proti krádeži. Výši pojistku snižují bezpečnostní dveře či domácí alarm.
vloupání do domu
Pro mnohé se poslední dobou stalo nejzajímavější pojištění domácnosti proti škodám způsobeným přírodními katastrofami. Některé oblasti se tak po posledních velkých povodních staly proti tomuto živlu nepojistitelné, popřípadě cena pojistného dosahuje nebeských částek. Je tedy třeba si při zájmu o toto pojištění a blízkost vodního toku nejdříve zjistit, co o této oblasti míní pojišťovna. Tyto informace jsou volně dostupné.
Nedejte tedy na neochvějný pocit, že se špatné věci dějí pouze jiným lidem. S pojištěním domácnosti budete mít jistotu, že vám vždy zůstane alespoň střecha nad hlavou…