Konsolidace a sloučení dluhu

Slovo konsolidace ve spojitosti s dluhy se často překládá jako sloučení. Konsolidace dluhů tak znamená, že půjčky, které již máte a měsíčně splácíte, můžete sloučit do jedné. Po tomto úkonu budete nadále splácet jednu půjčku a už jich nebude více. Tato služba je poskytována bankovními i nebankovními společnostmi. Většinou se o ni mluví jako o jednom z možných praktických tipů, na zjednodušení plateb, a dokonce i snížení měsíční splátky. Jestliže rozpočítáme všechny půjčky a jejich poplatky, pak se dostaneme na nějakou částku, sloučením do jedné půjčky většinou společnosti nabízí snížení této měsíční splátky, ale například za cenu prodloužení doby splatnosti. Na druhou stranu, ale neplatíme tolik půjček, takže s tím nemáme tolik papírování, a odpadá i nutnost platit tolik plateb, takže se nám sníží i výdaje za různé poplatky, u více společností.

Zjednodušení platby a ušetření

Sloučení více půjček do jedné může představovat určité snížení nákladů a zjednodušení systému. Nemusíte provádět tolik plateb, protože po sloučení budete splácet pouze jednu půjčku.
Jakmile tento úkon necháte bankou či nebankovní společností provést, zajistíte si tím konsolidaci dluhu. Klienti za výhodu mohou považovat zjednodušení systému placení. Nemáte více půjček u více společností a odpadá placení různých poplatků. Snížení měsíční splátky může být na úkor prodloužení doby splatnosti, což u některých klientů taktéž nemusí být na škodu, ba právě naopak, některým lidem může tento systém vyhovovat ještě více. Klient v některých případech může ušetřit měsíčně i velké částky. Konsolidace úvěrů je v dnešním světě už naprosto běžná, takže se nejedná o žádný novodobý produkt. Každá společnost poskytující tuto službu může mít odlišné podmínky. Je potřeba podívat se i na sankce za předčasné splacení. Některé společnosti je nemusí uvádět, proto je lepší seznámit se podrobněji s konkrétními nabídkami.