Kontokorentní úvěry: Co nabízí?

Jistě i Vaše banka, u které máte vedený běžný účet, tuto službu nabízí. Stačí si přečíst informace a podmínky, za kterých Vám banka kontokorent zřídí. Je to jednodušší než uzavření běžné půjčky. Pokud tedy nemáte dostatek peněz na svém účtu a potřebujete peníze pouze na zaplacení menších nákupů, kontokorent Vám jistě skvěle poslouží. Jedná se o nejběžnější krátkodobý úvěr.
kreditní karty v džínech
Kontokorent Vám dovoluje čerpat peníze z Vašeho běžného účtu, a to i tehdy, kdy nemáte na účtu dostatek finančních prostředků. Zkrátka můžete jít do mínusu. Banka Vám stanoví takzvaný úvěrový limit. To je maximální částka, kterou můžete přečerpat a kterou Vám bankovní instituce tímto způsobem půjčila. Dále je stanovena iúroková míra, což je cena peněz, které jste si půjčili skrz kontokorent. Také musíte zaplatit poplatky za sjednání kontokorentního úvěru a za jeho vedení.
Obvykle zde nejsou pevně stanoveny měsíční splátky. Budete však muset do určité doby úvěr splatit. Většinou je tato doba stanovena na jeden rok. Úvěr je splacen tehdy, pokud se dostanete se svým účtem doplusu. Po splacení úvěru opět můžete kontokorentu využívat. Smlouva o kontokorentu může být časově omezena. A právě na tento fakt byste si měli dávat pozor.
Výši limitu si každá banka stanoví sama a pro Vás to může být jeden z rozhodujících faktorů. Kontokorent je naprosto bezúčelový, můžete ho tedy využít na financování téměř čehokoliv. Tento typ krátkodobého úvěru je také nezajištěný. To znamená, že bance ničím neručíte. Právě z tohoto důvodu bývá úroková sazba vyšší než u běžné půjčky.
ruce černocha
Kontokorent můžete využít i jako podnikatel. Pak je samozřejmě lepší vyšší limit pro vyčerpání, jelikož podnikání vyžaduje více finančních prostředků pro nákupy materiálů a tak dále. Podnikatelé také mají obvykle vyšší výnosy než běžní lidé. Kontokorent se tedy hodí jak pro právnické, tak pro fyzické osoby.