Když je třeba přeskočit propast

Pokud hledáte nějaký ten kapitál, ať už na investici do osobního rozvoje nebo pěkné dovolené nebo potřebujete nějakou pořádnou finanční injekci pro vaše podnikání, nejlepší pro vás bude rovnou se vykašlat na nějaké banky. Kvůli novým bankovním politikám a utahování opasků se stává to, že spousta lidí na půjčku od banky zkrátka nedosáhne. A kde jinde si půjčit, když je peněz třeba hned?
nápis schváleno

Investice do budoucna

Zdaleka nejlepší je určitě investovat do nějaké té kryptoměny, přece jen, stačí počkat pár let a možná i ta vaše zvolená vyletí do závratných výšek. Pokud ovšem nemůžete čekat a nemáte ani ten kapitál na to investování, je třeba peníze někde splašit. Už jen to, že byste rádi investovali do internetové měny, na to se také potřebují peníze. Zástava, jak je napsáno výše, je naprosto ideální, co se týče rychlého obnosu peněz s co nejmenším úrokem, a hlavně s omezeným ručením.
 hypoteční zástavní list
Vždy, když uzavřete bankovní půjčku, ručíte celým svým majetkem, a to se nevyplatí, protože jakmile z nějakého důvodu přestanete platit a nemusí to být ani vaše vina, banka šáhne ihned po vašem majetku. Pokud si však uzavřete půjčku zástavní, tedy zastavíte nějakou věc odpovídající hodnoty půjčeným penězům, budete ručit pouze tou danou věcí – znamená to tedy, že i kdyby se náhodou stala jakákoliv situace, daný věřitel může nanejvýš zpeněžit a prodat zastavenou věc, nic víc.
 
A pokud dáte do zástavy věc, která může nést i nějaké ty plody, například nájem, nebo klidně i oceněný ovocný sad (pro lepší vykreslení), můžete si dohodnout, že pokud bude úrok co možná nejmenší, může si věřitel klidně nechat i všechna ta jablka, která za dobu zástavy uzrají.
 klíče na dlani

A proč se vyplatí investovat do zástavy?

Pro vás jako věřitele je naprosto a v prvé řadě nejdůležitější, abyste se měli jak zhojit na dlužníkovi, a právě zástava vám poskytuje snad největší jistotu, že své peníze dostanete tak jako tak zpátky. Ideální je potom nechat dlužníka zastavit například auto a nechat mu jej v užívání – zmírníte riziko toho, že by snad v důsledku špatné mobility nemohl splácet, a ještě budete mít pojistku.