Krátkodobá půjčka a úvěr

V případě krátkodobé půjčky se bavíme o možnosti půjčit si menší obnos financí. Krátkodobé úvěry poskytují různé banky, finanční instituce a další kompetentní společnosti. Můžeme je často označovat jako půjčky i úvěry. Většinou se jedná o možnost půjčit si pár desítek tisíc a splatit je do jednoho měsíce. V některých případech se mohou za krátkodobé půjčky označovat takové, které mají splatnost jeden rok.
Krátkodobý úvěr může využít kdokoliv, kdo o něj požádá a většinou je vyřízený do pár minut.
V této sekci existuje celá řada produktů a nabídek od různých finančních společností. Nemluvíme o několika málo případech, ale o několika desítkách možností. V tomto případě je tedy opravdu z čeho vybírat. Každá společnost může mít jiné podmínky, takže si řekneme ty základní. Krátkodobá půjčka je druh půjčky, která se poskytuje na krátkou dobu, což z názvu logicky vyplývá. Většinou se splatí do jednoho měsíce. Dalším často měnícím se kritériem je rychlost sjednání nebo úroková sazba. V případě úrokové sazby si každý musí porovnat podmínky již konkrétního produktu. Pokud zmíníme rychlost sjednání, pak je i zde více možností. Některé společnosti lákají na rychlé vyřízení. Nabízí například několik desítek tisíc s tím, že peníze můžete mít v podstatě do pár minut. Rychlé vyřízení je pro některé klienty výhodou, pokud peníze potřebujete opravdu ihned a hodně spěcháte. Půjčku tedy můžete mít vyřízenou i do půl hodinky v některých případech dokonce ještě i za kratší časové období.

Poplatky a ručení

A jak je to v tomto případě s dalšími poplatky nebo s ručením? Půjčka krátkodobá je nastavená tak, že se u ní neručí. Takže žádné zastavování majetku nepřichází v úvahu. Poplatky však mohou být vyšší, než je tomu například u běžných, dlouhodobějších úvěrů. Krátkodobé půjčování většinou zajišťují nebankovní společnosti.