Krátkodobá půjčka

Existuje velké množství různých nabídek na krátkodobé půjčky. Co si o nich myslíte? Velká část lidí takové možnosti využívá. Doba trvání půjčky může být od 14 dnů až do jednoho měsíce. Poté je potřeba mít půjčku splacenou, protože jinak mohou následovat velké sankce. Dávejte si určitě pozor na to, co je ve smlouvě. U těchto krátkodobých půjček mohou být velké pokuty za nedodržení splátek, případně za nesplacení v termínu. Další věcí, kterou je potřeba sledovat je úroková sazba a roční procentní sazba nákladů.

podpis smlouvyV těchto případech je často velice velká úroková sazba a to kolem65%, což je opravdu hodně. Co se týká roční procentní sazby nákladů, tak zde je kolem 115% (to jsem opravdu viděl na některých smlouvách). Je potřeba řádně si pročítat smlouvu, aby se člověk nedivil. Možná si řeknete, že na takové částce to nevadí, ale podívejte se, kolik následně přeplatíte. Půjčky mohou být od 3 000 Kč až do 10 000 Kč, některé společnosti nabízí i větší částku.
 eurové bankovky
Je potřeba se samozřejmě rozhodnout i o tom, jakou společnost využít. V tomto případě doporučuji využívat internetové recenze. Jsou tam názory zákazníků a dle nich si lze udělat obrázek o celém profilu společnosti. Sledujte také, jaké je sídlo společnosti a jestli je to alespoň známá společnost. Vše je důležité si velice dobře rozmyslet a ne bezmyšlenkovitě něco podepsat. Jsou případy lidí, kteří jsou i kvůli takové malé půjčce v exekuci.
 paragraf, euro a procenta
Pokud se tedy rozhodnete překlenout nějaké období takovou krátkodobou půjčkou, určitě si to dobře rozmyslete. Případně můžete dát i na své známé a na jejich zkušenosti. Na překlenutí období to není špatné. Jen musíte vědět své možnosti. Nejhorší variantou je vzít si více takových malých půjček u více společností – jednoduše se potom můžete dostat do spirály a jednu půjčku začnete vyplácet druhou. Držím palce při výběru a nenechte se do ničeho natlačit!