Kreditní karta bez poplatku

Pokud se podíváme na tento typ kreditní karty, tak zde je určitě velká výhoda. Není to marketingový trik, ale opravdu může být bez poplatku za vedení karty. V tomto případě je potřeba si ale dávat pozor, zda tam není podmínka určitě měsíční útraty. Podmínka může být pouze 500 Kč, ale také třeba 5 000 Kč měsíčně. Pokud není podmínka splněna, tak se poplatek účtuje. Dále je potřeba asi dávat pozor na pojištění u kreditní karty. Pojištění je většinou účtováno měsíčně a to znamená měsíční poplatek. Výhoda je pojištění schopnosti splácet.
plastová karta
Proč? Máte na kartě pojištění a účtuje se pouze z vyčerpané částky ke dni vystavování výpisu. Tedy pokud vyčerpáte 0 Kč, tak i zaplatíte 0 Kč za pojištění. Dále může existovat služba, kdy SMS přijde potvrzení o platbě u obchodníka. Taková služba je ale většinou také placená a to kolem 29 Kč měsíčně. Pokud si tedy nenastavíte žádné doplňkové služby, kreditní kartu můžete mít opravdu bez poplatku.
 
Výhody tento typ kreditní karty také může mít. Většinou je určena jako finanční rezerva. Nečekejte slevy u obchodníků při platbě. Na takové kartě je většinou sleva v rámci nějakých určitých partnerů. Seznam takových partnerů je na internetových stránkách finanční instituce a tam se můžete podrobně podívat. Velkou výhodou je opravdu možnost vedení karty bez poplatku. Pokud tedy chcete finanční rezervu, tak je to dobrá volba.
 platba přes terminál
Jinak jsou podmínky většinou stejné jako na ostatních typech kreditních karet. Je tedy potřeba dodržovat bezúročné období. Při nedodržení je účtován úrok a to většinou kolem 23,99 % ročně a při výběru z bankomatu kolem 29,99 % ročně. U výběru z bankomatu se účtuje také poplatek za samotný výběr. Pokud potřebujete částku na delší dobu informujte se na možnost splátkového kalendáře. V tomto případě při převodu peněz na běžný účet můžete využít snížené úrokové sazby a rozložení do splátek. Tato kreditní karta je tedy opravdu dobrá volba. Srovnejte si určitě nabídky různých finančních institucí. Většinou jsou nabídky ale podobně, obzvláště u tohoto typu kreditní karty.