VIP kreditní karta

Možná jste se s tímto typem kreditní karty již setkali. Proč má takový název a jsou pro “běžné” nakupující výhodné? VIP kreditní karta je určena výhradně pro bonitní klienty bank. Banka si vede určitě statistiky o tom, kde nakupujete a samozřejmě i o tom, jaký máte příjem a zůstatky na běžných účtech. Na základě těchto parametrů vám může nabídnout speciální produkt, který není v klasické nabídce, ale pouze u vybraných klientů. Tato kreditní karta je určena pro klienty s příjmem od 100 000 Kč měsíčně a více. Navíc musí splňovat ještě další VIP podmínky pro získání takového produktu. Zde se sledují různé parametry, jako například jaký je zůstatek na běžném účtu.
 karta MasterCard
VIP kreditní karta má většinou vysoký kreditní limit od 500 000 Kč a u vybraných klientů může mít na speciální schválení až 2 000 000 Kč. Na takové kreditní kartě může být i speciální úrok, například i 5 % ročně. Samozřejmě může být i klasický úrok až 29,99 % ročně. Záleží na individuálním posouzení kreditního oddělení banky a jejich parametrech. Takové kreditní karty jsou většinou vedeny bez poplatky. Mohou mít určitě výhody v rámci placení kartou v obchodech. Také získáte ještě větší slevy u vybraných partnerů. Navíc zde může mít finanční instituce sjednané extra výhody například v golfových rezortech. Často zde bývají i speciální pozvánky na různé kulturní i sportovní akce zdarma, případně na zážitkové služby. V rámci konkrétního balíčku je mnoho služeb. Většinou již bývá samozřejmý vstup do VIP salonků na letišti s přednostním odbavením v rámci služeb.
 
VIP kreditní karta není součástí klasické nabídky banky. Rozhodně na ně nebudete mít nárok a ani na požádání vám neřeknou konkrétní informace. Je to logické, protože na takové kreditní karty dosáhne opravdu velmi malé procento klientů. Ti jsou schopni utrácet velké peníze a zároveň je ihned vracet. Někdy jim ani nevadí platit úrokovou sazbu. Jsou to lidé, kteří opravdu neřeší peníze a rozhodně neřeší žádné existenční problém. Tedy jako běžný člověk na takovou kreditní kartu ani nemyslete, zkrátka ji nedostanete. Naopak lidé, kteří mají velký příjem určitě ocení extra výhody takového typu kreditní karty.
 muž a debetní karty
Kreditní karty jsou v dnešní době normálním pomocníkem při placení. Využívejte jejich služeb a dávejte si pozor na úroky. VIP kreditní karta je zkrátka pouze pro několik procent obyvatel.