Podílové fondy

Zůstávají Vám týden před výplatou pravidelně nějaké peníze na kontě? Ano, tak to je skvělé. Určitě byste se měli vážně zamyslet nad tím, jakým způsobem je zužitkovat. Pravděpodobně zvažujete nějaký způsob spoření. Myslíte, že se jedná o efektivně zúročené peníze? Co třeba raději investovat. K tomu, abyste mohli investovat do podílových fondů, Vám stačí jen pár stovek měsíčně.
kufr s dolary
Pojďme se podívat na Vaše finance. Řekněme, že Vám pravidelně zůstává na účtě 3 000 Kč. Co s těmi penězi? Určitě je žádoucí, abyste si odkládali pravidelně část peněz jako rezervu. Říká se tomu vata. Každá domácnost by měla mít naspořeno šestinásobek svých měsíčních výdajů pro případ, že dojde například k dlouhodobé nemocenské, nebo když přijdete dočasně o zaměstnání. Řekněme, že do této pomyslné rodinné kasičky byste měli přispívat alespoň 1 000 Kč. Zbytek záleží na Vás. Určitě je žádoucí investice do podílových fondů. Podle statistiky asociace pro kapitálový trh má peníze v podílových fondech každý sedmý Čech.
 uzavření dohody

Jen 500 korun měsíčně stačí

Investici do podílového fondu je vhodné zvážit, pokud máte peníze, které nechcete mít na účtu a rozhodnete se spořit formou nízkých pravidelných částek. K investicím do fondu Vám postačí pouhých 500 korun měsíčně. Můžete si vybrat fondy peněžního trhu, strukturované, akciové a dluhopisové fondy. Specifickou kategorií jsou nemovitosti a smíšené fondy nebo ondy kvalifikovaných investorů.
U investičních fondů záleží, zda chcete bezpečné zhodnocení. Jedná se o investice do bezpečných projektů, kde je minimální riziko finanční ztráty a téměř stoprocentní jistota zisku. Nicméně výnosy jsou menší. Přesto o tyto bezpečné investice je na našem trhu zájem.
Pak jsou zde fondy, kde je vyhlídka na zisk vysoká, ale jedná se samozřejmě také o riziko. Musíte být trpěliví, protože může docházet k propadům cen akcií.