Investování

Teoreticky by se dalo říct, že je investování poměrně jednoduché, v podstatě dáváte své peníze, aby vám pracovaly, abyste nemuseli přijímat druhou práci, nebo pracovat přesčas, abyste zvýšili svůj potenciál výdělek. Investice lze také využít jako způsob, jak ušetřit na odchod do důchodu, koupit si bydlení nebo dokonce financovat vzdělání dítěte. Existuje mnoho různých způsobů, jak uskutečnit investice, jako jsou akcie, dluhopisy, vzájemné fondy nebo nemovitosti, a nemusí vždy vyžadovat spoustu peněz.
 
zlatá pokladnička 
Získejte přehled o svých financích
 
Skok do investování, aniž byste si prověřili své finance, je jako skákat do hlubokého dna bazénu, aniž byste věděli, jak plavat. Vedle životních nákladů mohou platby na zbývající zůstatky kreditních karet a půjčky snížit na částku, kterou mají investovat. Naštěstí investování nevyžaduje značné množství úsilí. Stačí získat více informací, jaká by investice měla být popř. Na snížení dluhu? Existují různé soukromé společnosti, jež Vám budou nabízet své služby a nebudete vědět, kam dříve skočit, protože každá z těchto firem se bude prezentovat jako nejvýhodnější. Buďte ale obežřetní, nespěchejte a vše si důkladně promyslete a na závěr si nezapoměňte přečíst smluvní podmínky.
 
 dolarovky v rukách
Učte se základům
 
Nemusíte být finančním odborníkem, který chce investovat, ale potřebujete se naučit nějakou základní terminologii, abyste byli lépe schopni se rozhodovat. Investování může být škodlivé a může způsobit velkou ztrátu peněz a úspor, pokud se neprovádí obezřetně. Zjistěte si rozdíly mezi akciemi, dluhopisy a podílovými fondy, ETF a vkladovými certifikáty.
 
Měli byste se také naučit finanční teorii, jako je optimalizace portfolia, diverzifikace a efektivita trhu. Čtení knih napsaných úspěšnými investory, nebo čtení prostřednictvím základních výukových  listů.