Pojištění i pro vaše zvířecí miláčky

Češi jsou dle statistik prostě chovatelé. Více jak 40% domácností má alespoň jednoho mazlíčka. Možná ale víte i vy ze svého okolí, že jedním to většinou nekončí. Kolik z vašich sousedů, přátel a příbuzných má psa? V Čechách k domácnosti prostě pes patří. Jiní zase dávají přednost kočkám. V době, kdy jsou single domácnosti čím dál tím častější, mnozí si tím vynahrazují dítě.
Mazlíčci v ohrožení
kočička a veterinář

Dostupnost zvířat s průkazem původu (dále jen PP) u nás v posledním desetiletí neustále stoupá, stejně tak jejich obliba. Vyhněme se ale diskuzi o nepříznivých dopadech těchto trendů a místo toho si raději povězme, co můžete pro svého miláčka udělat.
Pokud jste měli či máte domácího mazlíčka, téměř určitě jste s ním někdy navštívili veterinárního lékaře. Je zřejmé, že tato péče není levná a čím větší zvíře, tím větší náklady. Ale právě díky pojištění budete tyto starosti moct hodit za hlavu.
Ne každý mazlíček s PP zdědí ideální geny, případně jsou s konkrétním plemenem spojené jisté neduhy, které mohou jemu i jeho páníčkovi zkomplikovat život. Pokud zůstaneme u psů, často se jedná o kloubní problémy u velkých plemen, dysplazie kyčelního kloubu (především u tak oblíbených labradorů), dýchací problémy (u plemen typu mops) či rakovinné nádory (především v oblasti mléčných žláz). Samozřejmě jsou zde ale i další nemoci, jejichž nástup nelze tak jednoduše předvídat.
Co lze mazlíčkovi pojistit?
1)      Základem pojištění pro mazlíčky je pojištění veterinární péče. V ceně je nejen samotný zákrok, ale i anestezie a pooperační péče. U velkých plemen se cena za chirurgické zákroky může snadno dostat nad 60 tisíc korun.
2)      Z pojištění lze ale i zaplatit ubytování ve speciálním hotelu v případě vaší krátko či dlouhodobé nepřítomnosti.
3)       Některé pojišťovny vám ještě k produktu nabízí pojištění škody způsobené mazlíčkem, což u některých nebývá na škodu…
smutné štěně
Závěrem
Na trhu je zatím jen málo těch, kteří vám mazlíčka pojistí a produkty v současnosti nabízené jsou výhradně určené pro psy a kočky. Podmínkami pojištění bývá věk, čipování či tetování, vyloučení dědičných chorob a také to, že zvíře dosud nebylo operováno či léčeno s vážnou nemocí.