Půjčka a úvěr bez ručení

Přemýšlíte o půjčce, ale víte, že nemůžete ručit? Od toho jsou v bankovním sektoru možnosti, jak si půjčit, aniž byste museli ručit nemovitostí. Banky i nebankovní společnosti poskytují půjčky bez ručení. Není mnoho vlastníků nemovitostí, proto se tyto půjčky poskytují jako krátkodobé i střednědobé, to znamená s krátkou dobou splatnosti do jednoho roku nebo s delší (několik let), záleží na podmínkách daného poskytovatele. V bance nemusíte ručit u nižších částek, ale mnohdy vyhoví i v případě vyšší částky, obzvláště pokud máte dostatečně vysoké prokazatelné příjmy. U nebankovních společností je tomu taktéž, nemusíte samozřejmě ničím ručit v případě malých částek, ale ani vyšších, kdy se doba splatnosti pohybuje nad jeden rok a více.
Ručení nemovitosti není vždy vyžadováno. Existuje mnoho produktů, jako je půjčka bez ručení, a to na různé částky. Nemusíte vlastnit nemovitost, abyste získali půjčku.

Obava z půjčky na tak vysokou částku od nebankovní společnosti

Do banky se nikdo nebojí jít, aby si vzal půl milionu nebo rovnou milion, máme k nim totiž jakýsi druh důvěry, že jsou stabilní a existují již mnoho let čili mají solidní podmínky. Naproti tomu s nebankovními společnostmi při tak vysokých částkách to může být něco jiného. Lidé se stále občas obávají vysokých půjček u nebankovních společností, a to z toho důvodu, že stále mají pochybnosti. V dnešní době však všechny nebankovní společnosti, které poskytují úvěry a půjčky musí mít certifikát od ČNB. Česká národní banka jim dává ověření, takzvanou licenci. To může některé klienty v oblasti pochybování přesvědčit o větší prestiži nebankovních společností.
I půjčky bez ručení tedy mohou šplhat vysoko až k řádům statisíců korun. U nebankovních společností mnohdy i tyto úvěry vyřídíte pouze přes počítač čili online metodou. Musíme však počítat s tím, že potřebujeme dostatečně vysoký příjem, kterým budeme moci splátky splácet. Setkat se v takovém případě můžeme i s vyšší úrokovou sazbou nebo jinými poplatky. Ručení totiž pro banky i nebankovní společnosti znamená větší jistotu.