Půjčka a úvěr bez ručitele

Když jdete pro půjčku, můžete jít do klasické banky nebo zvolit nebankovní společnost, kdy nemusíte nikam chodit, ale celá půjčka se vyřizuje online přes počítač, notebook nebo mobil. Půjčka bez ručitele je druh půjčky, které poskytují jak banky, tak i nebankovní společnosti. Banky samozřejmě na nižší částky, kdy můžete prokázat a doložit svůj příjem, proto nemusíte mít ručitele. Nebankovní společnosti poskytují půjčky bez ručitele na menší i vyšší částky.
Půjčku bez ručitele může využít každý. Většinou se jedná o jakoukoliv běžnou půjčku. Naopak v případě, že by Vám někdo měl ručit, tak je to výjimka a může s Vámi někdo vstoupit do smlouvy a doložit své příjmy například ze zaměstnání. Díky tomu například snadněji získáte půjčku. V minulosti se tyto způsoby využívaly běžně. Proto jsme v historii v praxi hojně vídali způsob, kdy dětem ručili rodiče, třeba i svými důchody, aby jejich „děti“, samozřejmě už dospělé, mohly například s manželkou či manželem začít stavět dům.

Pochopení z druhé strany

Abychom to pochopili i z druhé strany, můžeme si říct, proč vlastně ručitele některé banky či nebankovní společnosti vyžadují. Tím dvě části tohoto tématu splynou dohromady a vznikne jeden celek, který pochopíme z více úhlů pohledu. Na tuto problematiku se pak budeme dívat uceleně. Každý ručitel je pro banku či nebankovní společnost jakousi další jistotou, pokud někomu půjčují „své“ peníze. V případě, že klient nedokáže splácet, je zde další osoba, která problémy může řešit a převezme je. Tímto způsobem jsou poskytovatelé půjček více krytí a mají větší jistoty, proto je snadnější s ručitelem půjčku získat.
Ne vždy však můžeme mít ručitele, proto je většina běžných půjček a úvěrů bez ručitele a ručit nikým ani ničím nemusíte. V opačném případě jsme si řekli, že může ručit, jak nějaká osoba, ale také se často ručí majetkem, například domem, bytem, pozemkem či jinou nemovitostí. Půjčky bez ručitele mohou mít různou výši, nejlepší je nabídky porovnat. Půjčky bez ručení nemovitosti se nazývají jako půjčky bez ručení nebo půjčky bez zástavy nemovitosti.