Půjčka a úvěr bez úroků

Půjčka bez úroků, konečně nějaké téma, které nám může vykouzlit úsměv na tváři. Potřebujete si půjčit peníze, ale nechcete zbytečně přeplatit? Půjčka bez úroků může být tím pravým řešením. Kdo by si nepřál půjčit si peníze a nepřeplatit ani korunu? Ideální případ, nemyslíte? Jenomže když je něco zadarmo, tak to obecně lidem, v hovorové mluvě, „smrdí“. Říká se totiž, že nic není jen tak zadarmo a že Vám nikdo nic zadarmo nedá, takže jak je to? Existuje taková půjčka? Opravdu existuje! Možná budete překvapeni, ale na trhu půjček a úvěrů je tolik nabídek, že se poskytovatelé předhání, kdo uloví více klientů, a proto poskytují různé „výhody“, pro klienty, aby si je získali. Ovšem všechno má svá pravidla. S půjčkou bez úroku se můžete setkat nejčastěji jako s první půjčkou. Čili je pro klienty, kteří si u dané společnosti většinou nebankovního typu, sjednají svou první půjčku. Tyto půjčky jsou na malé částky a většinou splatné do jednoho měsíce, pokud to nějaká společnost nemá nastavené jiným způsobem.

Vrátíte tolik, kolik si půjčíte

Když se řekne bez úroku, ještě to neznamená, že úplně bez ničeho. Bez úroku je to pouze v případě bezúročné půjčky a to znamená, že si klient musí bedlivě hlídat dobu, do kdy má úvěr splatit. Pokud by to klient nestihl splatit v termínu, pak naskočí vysoké penále. Půjčka bez úroku může však skrývat nějaké poplatky nebo RPSN čili něco takzvaně přeplatíte, i když to nebude úrok. Od toho můžete nabídky různých poskytovatelů porovnat, protože podobné nabídky poskytuje již více nebankovních společností.
Ovšem existují i půjčky bez úroků, kdy opravdu bez úroků znamená, že tu částku, kterou si půjčíte, tu také vrátíte. Čili naprosto bez jakýchkoliv dalších poplatků. Tato možnost je zřejmě pro klienty nejvýhodnější, protože pokud nechcete přeplatit žádné peníze, tak je to jedinou možností. Hlídat bychom si však měli dobu, do kdy musíme úvěr splatit. Většinou jsou splatné do měsíce a půjčit si tímto způsobem můžete pár tisíc.