Virtuální kreditní karta

V dnešním světě je ledacos virtuální. Běžný život teenagera je z poloviny virtuální a kdo ví, jak tomu bude v budoucnosti. Hrají se virtuální počítačové hry a k těmto hranicím virtuality se přibližuje také bankovnictví. Na internetu můžete narazit na různé pojmy a jedním z nich je i virtuální kreditní karta. Dále se v souvislosti s virtuální kreditní kartou vyskytuje také název virtuální platební karta, virtuální jednorázová karta i virtuální debetní karta. Každý název však obsahuje jiná slova, takže si pojďme vysvětlit základní pojmy.
bankovní karta
Virtuální platební kartou může být jakákoliv karta, protože platební karta označuje pouze možnost, že s touto kartou je možné platit a může se jednat o jakoukoliv kartu, samozřejmě virtuální čili internetovou. Debetní karta je naprosto běžná karta, kterou má každý zařízenou k běžnému účtu a na které máte vlastní peníze. Kreditní karta je vždy spojena s úvěrem čili na této kartě máte limit, ze kterého můžete čerpat peníze, ale formou půjčky. Základní pojmy vysvětleny a nyní se dostáváme k pojmům virtuální čili to znamená, že se jedná o něco, co konkrétně nemůžete nahmatat, ale vidíte například na počítači. Virtuální totiž znamená potenciální nebo také neskutečný.
Virtuální kreditní karta

Pojem a první dojem

Pojem virtuální kreditní karta tedy souvisí nějakým způsobem s internetem. Je jasné, že na internetu denně probíhá nesčetně platebních transakcí. Zřejmě proto se také vytvořily virtuální platební karty. Dneska si můžete na internetu nakoupit jakékoliv zboží a objednat jakékoliv služby. Od běžného nákupu potravin, přes věci z lékárny, spotřebiče, domácí elektroniku, nemluvě o oblečení, botách, špercích, doplňcích do domácnosti, věci na zahradu, vybavení domu, bytu, kanceláře, knihy, kosmetiku, letenku, hotel, ubytování, kurzy vaření, nebo programování, vlastně cokoliv, po čem toužíte, od drobného špendlíku až po traktor.
Takže pojem bychom měli a co první dojem virtuální kreditní karty?
Virtuální znamená, že nemáte fyzicky kartu v ruce, ale vlastníte pouze číslo karty, se kterým můžete provádět transakce a platit na internetu.
Základní údaje mohou přijít z banky poštou. Kartu můžete získat i bez toho, aniž byste museli složitě dokazovat příjmy. Narazit však stále můžete na různé problémy ohledně autorizace neboli na obchodníky, kteří i přesto, že mají na svých stránkách loga požadovaných karet, nemusí akceptovat tuto možnost placení pomocí virtuálních karet, zejména v zahraničních obchodech. S touto kartou by však mělo jít platit kdekoliv po světě, pokud daný obchodník má na stránkách potvrzení, že můžete platit virtuální kreditní kartou.