Půjčka a úvěr na auto

Jak získat auto, když nemáme našetřené žádné peníze? Přejete si nový automobil a hrozně moc po něm toužíte? Jenomže víte, že stojí víc než dost? Nemáte našetřené žádné peníze, a tak přemýšlíte o půjčce? Mnoho lidí smýšlí v této oblasti stejně a v případě nového vozidla je napadne uvažovat o půjčce. Buďto na nový automobil, nebo na starší, takzvaně ojetý druh automobilu. V případě, že se vozidlo porouchá natolik, že už nejde opravit nebo by opravy stály opravdu hodně peněz a převyšovaly by například i celkovou hodnotu vozidla, je zřejmě na čase uvažovat o novějším modelu. Všechny tyto úvahy nás zavedou k jedné konkrétní věci a tou je půjčka na auto. Půjčka nebo také úvěr na auto je možné získat jak od klasické banky, tak také nebankovní společnosti. U banky můžete získat účelový úvěr na auto čili jako druh účelového spotřebitelského úvěru. Naproti tomu například nebankovní společnosti se vůbec většinou neptají, na co finance potřebujete, a poskytují neúčelové půjčky, do kterých se může řadit i auto půjčka či auto úvěr, avšak také podobné půjčky na auto mohou poskytnout jako účelový druh půjčky. Úvěr na auto bez registru je další z možností, jak získat finance na koupi automobilu, aniž by někdo řešit záznamy v registrech dlužníků. Spotřebitelský úvěr na auto znamená, že automobil bude ve vašem vlastnictví a platíte měsíční splátky jako běžnou půjčku. 

Pro vlastní i firemní účely

Automobil můžeme potřebovat pro své vlastní osobní potřeby, ale také v rámci firemních potřeb. Auto na úvěr znamená, že jej budete mít ve svém vlastnictví ihned po koupi a už jen nadále splácíte splátky.  Úvěr na auto pro firmy poskytne jak banka, tak i nebankovní společnost, a to do různé výše. Porovnávat proto můžete různé nabídky úvěru na auto pro podnikatele. Nejedná se však o leasing, ale o různé druhy půjček a úvěru buďto za konkrétním účelem, jako účelové nebo neúčelové půjčky, kdy si můžete použít finance podle svého vlastního uvážení i například jako půjčku auto.
Zpětný úvěr na auto je trochu jiná kapitola. U zpětného úvěru totiž nebankovní společnost odkoupí vozidlo, které již máte ve vlastnictví, a prodá Vám ho zpátky, a to na splátky. Podmínkou je, abyste vlastnili tento dopravní prostředek, většinou se jedná o automobil. Ten Vám zůstává ve vlastnictví, jen jej splácíte. Pokud z nějakého důvodu nemůžete získat úvěr nebo jinou půjčku, pak můžete zkusit vyzkoušet tento postup.