Půjčka a úvěr na podnikání

Mnoho začínajících podnikatelů má problém získat půjčku v bance. Z jakého důvodu? Zejména proto, že ještě nemáte žádné daňové přiznání a žádné prokazatelné příjmy a výdaje. Začínající firmy jsou z tohoto důvodu rizikové a půjčit jim znamená pro banku krok do neznáma a moc dobře všichni víme, že banky takovéto kroky nepodnikají. Půjčka na podnikání je však něco, co se taktéž za poslední roky změnilo, takže v dnešní době už i u bank můžete nalézt půjčky tohoto typu. Další z možností, jak získat úvěr na podnikání je nebankovní společnost, která půjčuje finance i začínajícím podnikatelům. Buďto formou neúčelového nebo účelového úvěru.
Chcete si také splnit sen a začít podnikat? Máte už rozjetý podnikatelský plán a čekáte, až získáte půjčku, abyste to mohli rozjet? Bez půjčky se většina začínajících podnikatelů bohužel neobejde, protože náklady na provoz začínající firmy jsou vysoké.

Vyšší i nižší podnikatelské půjčky

Podnikatelské půjčky poskytují jak banky, tak i nebankovní společnosti. Nevztahuje se na ně žádné opatření a nespadají ani pod licenci ČNB, proto můžete narazit na různé druhy úvěrů. Nejlepší je porovnat si jejich podmínky, přesně pak vidíte, co můžete nejlepšího získat, a naopak co je pro Vás nevýhodné. Půjčit si můžete několik desítek i stovek tisíc až po miliony. Ručení není vždy vyžadováno, takže buďto můžete ručit (většinou v případě vysokých částek úvěru) nebo nemusíte (v případě nižších částek úvěru). Jestliže začínáte podnikat, budou po Vás zřejmě vyžadovat podnikatelský záměr neboli plán podnikání. Doba splatnosti se pohybuje různou dobu, podle toho, kolik si potřebujete vypůjčit a kolik můžete splácet, ta se dá libovolně nastavit. Peníze se používají v podnikání nebo ve firmě. Takže v případě začínajícího podnikání hradíte nákup surovin, materiálu, vybavení provozu, obchodu, firmy, stroje, zařízení, skladové zásoby, ale i energie, investice, výplaty, poplatky, faktury, složenky, zkrátka a dobře cokoliv, co souvisí s podnikáním. Menší částky nebankovní společnosti poskytují i bez vyžadování podkladů. Půjčku lze sjednat po internetu a peníze se vyplácí třeba na účet nebo v hotovosti. Pokud zvolíte vyplacení na účet, peníze můžete mít ještě ten samý den nebo do druhého dne. Většinou celé vyřízení netrvá měsíce ani týdny, ale například den nebo i pouhou hodinu. V případě podnikatelského úvěru nejčastěji klienti volí banku, ta má ale pro některé z nich přísné podmínky pro získání úvěru, a tak se následně obrací na nebankovní společnosti, které poskytují taktéž pro klienty zajímavé podmínky úvěrů.