Půjčka a úvěr na rekonstrukci bytu nebo domu

Rekonstrukce je slovo, které mluví za vše. Na jednu stranu se těšíme, že můžeme rekonstruovat a budeme mít dům nebo byt jako ze škatulky, čistý, nový, krásný a moderní, na druhou stranu člověk chápe, že to bude něco stát, a to jak našich sil, tak spoustu starostí, ale uvidíte, nakonec to budou i radosti. Půjčka na rekonstrukci existuje v různých podobách, můžete si vzít klasický neúčelový úvěr – spotřebitelský úvěr (nebývá častý, většinou se volí alespoň účelový) nebo zvolit účelový typ úvěru nebo hypotéku či úvěr ze stavebního spoření. Další z možností je buďto ručit nějakou nemovitostí nebo neručit žádnou zástavou. Dvě varianty, ze kterých si můžete vybírat podle toho, zdali nějakou nemovitost vlastníte, pak můžete dosáhnout na hodně vysoký úvěr až v řádech milionů, ale i statisíců. Nebo nevlastníte žádnou nemovitost a nemůžete tudíž ručit nemovitostí čili se bude jednat o úvěr bez zajištění. Ten můžete taktéž sjednat u bank nebo nebankovních společností s různou dobou splatnosti podle Vašich potřeb. Běžná půjčka na rekonstrukci bytu se pohybuje ve stovkách tisíců až po miliony. Na nižší částky může být v rámci nebankovních společností vyřízena i online, a to klidně bez ručení.

Peníze na nové bydlení

Rekonstrukce stojí vždy spoustu financí. Celý byt nebo dům zřejmě neopravíte za pár tisíc, proto je zde úvěr na rekonstrukci i formou hypotéky. U hypotéky se vždy ručí nemovitostí. Úvěr na rekonstrukci bytu nebo také úvěr na rekonstrukci domu formou hypotéky znamená, že musíte dát do zástavy nějakou nemovitost, kterou máte ve vlastnictví. Například pokud jde o byt, který chcete rekonstruovat a máte jej ve vlastnictví, můžete ho nechat zastavit a získat hypotéku.
A v neposlední řadě je zde možnost využít stavebního spoření a na něj navazujícího překlenovacího úvěru. Stavební spoření však musíte mít založené minimálně dva roky a spořit si na něj finance, abyste mohli požádat o úvěr.
Půjčka na rekonstrukci domu se vyplatí v případě, že potřebujete řešit nutné opravy, přístavby, přestavby, ale i opravy stěn, nové podlahy, modernizaci koupelny, kuchyně a mnoho dalšího. A jak na výpočty? S tím pomůže úvěr na rekonstrukci kalkulačka.