Půjčka a úvěr od státu

Přemýšlíte nad půjčkou od státu? Četli jste někde zajímavé informace o tom, že stát Vám může půjčit až dva miliony? Když se řekne půjčka nebo úvěr od státu, skloňuje se v letošním roce jedna důležitá půjčka. Jaké jsou její parametry? Kdo si může půjčit? Je omezená, nebo jak to vlastně funguje?
Státní fond vyčlenil několik stovek milionů na rozvoj bydlení. Když se řekne úvěr od státu, skloňuje se pouze jeden. A tím je úvěr pro mladé na bydlení.
Mladí lidé si od státu mohou přijít až na dva miliony korun. Peníze si mohou půjčit, pokud si zařizují vlastní bydlení. Čili jsou peníze vhodné na stavbu domu nebo koupi bytu. Do této kategorie spadají také rekonstrukce. Můžete tedy stavět dům, koupit dům, koupit byt, rekonstruovat dům či byt.  Samozřejmě, všechno má svá omezení.

Jaké jsou podmínky pro získání půjčky od státu?

Půjčit si mohou mladí manželé nebo páry, které vychovávají dítě či děti nebo mají osvojené dítě či děti. Podmínkou je, aby jednomu z manželů nebo partnerů bylo méně než 36 let. Žádat o půjčku může také člověk, který není v manželství, má do 36 let věku a trvale pečuje o dítě do 15 let. Samozřejmostí také je, že tito lidé nesmí vlastnit žádnou nemovitost. Půjčka od státu může mladým lidem pomoci vyřešit jejich problém s bydlením.
V některých případech nahrazují hypotéku. Stát může poskytnout půjčku ve výši od třiceti až po 300 tisíc korun na rekonstrukci a až 1 200 000 na koupi bytu. Úvěr však může pokrývat pouze 80 % z ceny nemovitosti. Stavba domu je trochu něco jiného, takže v tomto případě poskytuje až dva miliony, a to jak na koupi domu, tak na jeho výstavbu. Opět platí již zmíněných 80 %, které hradí skutečnou hodnotu. Bere se v potaz i pozemek, který se započítává do hodnoty.
A jak je to s dobou splatnosti? V případě rekonstrukce maximálně 10 let, v případě pořízení nového bydlení se může jednat až o 20 let splácení.