Investice do akcií

Je pravdou, že v dnešní době se spousta lidí do akcií investovat bojí. Aby investice do akcií nebyla tak riziková, je dobré kupovat je v době, kdy jsou levné a zdravé.
Určitě každý moc dobře ví, že ceny akcií často kolísají. Od roku 2008 je ale většina z nich ve ztrátě.
Rozhodně nemusíte mít strach z jejich koupě. Pokud budete dodržovat pár bodů a podmínek, pak věřte, že takové investování do akcií může být bezpečnější a zároveň výnosnější než například nemovitosti.
finanční graf
Pokud nevíte, co to akcie vlastně je, pak se jedná o cenný papír, který představuje vlastnický podíl na společnosti. Jestliže společnost navíc rozděluje část zisku formou dividendy, pak je každý držitel akcie oprávněn dividendu inkasovat.
Co je ale opravdu důležité, je nikdy nepropadat panice. Jelikož akcie rostou a zároveň i klesají, může přijít období, kdy se nedůvěra vůči nim zvýší. Pamatujte, že při investování nesmíte nikdy propadat panice, jelikož to je právě cesta k tomu, jak přijít o své peníze.
Při investici nesmíte nebo neměli byste sázet všechno na jednu kartu. Nejlepší je, pokud daný investor rozloží investici do více akcií. Nejlépe pokud bude každá z jiného oboru. Pokud totiž investici rozložíte, klesá tím riziko.
Možná jste si už všimli i toho, že v poslední době jakoby se roztrhnul pytel s těmi nejrůznějšími společnostmi, které investorovi nabízejí možnost krátkodobé investice a ještě si na to navíc půjčit peníze. Pokud patříte mezi neznalé investory, rozhodně byste od toho měli dát ruce pryč. Taková dlouhodobá investice je opravdu bezpečnější.
graf na mobilu
Jestliže se rozhodnete jít cestou investování do akcií, je důležité, abyste si předem zvolili jakousi investiční strategii, kterou se budete řídit a hlavně ji budete dodržovat.
Můžete se setkat i s investory, kteří používají strategii zaměřenou na hodnotové investování, která je založena na odhadnutí, zda se danou akcii za momentální cenu vyplatí koupit.
Je to tedy jen a jen na vás, jakou strategii si zvolíte právě vy.