Půjčka na studia

Mnoho mladých lidí v dnešní době nemá peníze na studia. Studia na soukromých školách jsou velice finančně náročná. Bohužel ani rodiče nemají tolik prostředků, aby dětem studia financovali. Dnešním trendem je brát si na mnoho věcí půjčky. Co si tedy vzít půjčku na studia?
 muž v kostkované košili
Výhody
 
Velkou výhodou je, že finance máte téměř okamžitě na účtu a můžete je použít na financování studia. Můžete si také vybrat pro vás nejlepší dobu splatnosti a tím pádem i nejlepší splátku. Splátku je důležité si vybrat tak, aby nezatížila velkým způsobem měsíční rozpočet. U takovýchto půjček také bývá poměrně nízká úroková sazba. Nebývají zde ani poplatky za předčasné splacení a za mimořádný vklad. Další výhodou může být i fakt, že k této půjčce nemusí být zřizován běžných účet. Často totiž u půjček bývá podmínka zřízení si běžného účtu a také jeho aktivního využívání. Jinak hrozí zbytečné poplatky. Také zde může být možnost odkladu splátek. To může být velice dobrým argumentem pro mladého člověka.
 
Nevýhody
 
Velkou nevýhodou je samozřejmě zadlužení. Mladý člověk má ihned dluh, který musí splácet. Je potřeba vzít v úvahu i dobu splatnosti. Je hezké mít dlouhou dobu splatnosti, ale také člověk zůstane na mnoho let zadlužený. U některých půjček na studium naopak může být podmínka zřízení studentského účtu u konkrétní finanční instituce. Nevýhodou také je, že člověk musí počítat se splátkou každý měsíc. Obzvláště u větší částky to může být problém. Mladý člověk musí potom chodit i na brigády a k tomu studovat. Takový člověk je potom vyčerpaný a více náchylný k různým nemocem. Mluvím ze své vlastní zkušenosti.
 rostlinky na mincích
Chápu, že není jednoduché našetřit peníze na studia. Nicméně hodně rodičů již od mala spoří dětem peníze právě na studia. Je to nejlepší varianta. Pokud chcete pro svého potomka nejlepší studia v zahraničí, tak vám zřejmě nezbude nic jiného než si půjčku vzít. Studia v zahraničí jsou extrémně drahá a jinak to zřejmě nejde. Na druhé straně se říká, že nejlepší investice je do vzdělávání. Tedy pokud už půjčku ano, tak do vzdělání. Rozhodně si vždy zvažte veškerá pro a proti. Srovnejte si nabídky různých finančních institucí. Všem přeji dobré rozhodnutí a příjemná studia.