Co vás čeká a nemine s hypotékou

Kromě plánů vlastní stavby nebo bytu a s vybavováním hypotéky jsou dost starosti a následně se sháněním kvalitních řemeslníků. Možná bude rozdíl v tom, jaké prostředí si vyberete pro svůj budoucí domov. Město, předměstí nebo vesnice? Dnes se totiž velmi těžko hledají dobří řemeslníci, je jich opravdu málo. Ano, jsou renomované firmy, které vám dům postaví na klíč, ale je tam otázka: za jak dlouho a s jakou kvalitou.
nový dům

Bydlet ve vlastním bytě nebo domě, byl a je pro mnohé lidi vysněný cíl. Tak vyvíjejí značné úsilí, aby si ten svůj sen splnili. Spoří, investují, mají druhé zaměstnání…V současnosti se bohužel bydlení spojuje s milionovými investicemi, zvlášť ve velkých městech.
Vlastní bydlení je pro mnohé spojováno s jistotou a zajištěním na stáří. Protože nikdo neví, co budoucnost přinese a vlastnit nemovitost se bere jako vynikající investice. Dává se jí přednost před úsporami v bankách, protože ty se mohou znehodnotit inflací. A pozitivum je i v tom, že tuto alternativu si už uvědomuje velmi mnoho mladých lidí.
Pořízení vlastního bytu nebo domu na hypoteční úvěr se v současnosti určitě vyplatí.  Tato investice se pro budoucnost nejenom úročí, je to stabilní jistota.
· Růst mezd a inflace vytváří dobré podmínky, ale je důležité mít při hypotéce naspořeno minimálně 10 – 20 % vlastních finančních prostředků z cílové částky.
· Úroková míra hypotečních úvěrů je stále relativně nízká, proto je v současnosti výhodná. Je důležité se v nabídkách hypoték vyznat a případně se poradit s odborníky.
· Pokud si nyní zvolíte fixaci minimálně na 5 let, neměli byste litovat – tak to radí odborníci.
· Pojištění hypotéky je velmi důležité. Je důležité porovnat nabídky jak hypoték, tak pojištění z více finančních institucí a využít kvalitní poradenskou službu. Je tu též možnost předem využít internetové srovnávače.
klíče od domu
Pokud se rozhodnete například bydlet na vesnici (Morava, jih Čech apod.), měli byste si uvědomit, že je okolní krajina součástí vesnice. Prostupuje jí a tím se zachovává kolorit vesnice. Takže stavba vašeho „moderního“ domu by tam neměla výrazně vyčnívat. Co takhle začít bydlet ve starším domě, který si opravíte a upravíte pro vaše pohodlí? Taková představa láká spíše střední a starší generaci, podle potřeby a představy klidného stáří. Na rozdíl od města, se na vesnici se stále najdou velmi šikovní řemeslníci, kteří dokážou se stavbou nebo rekonstrukcí domu pomoci (stolaři, pokrývači, kováři, zedníci…).