Půjčky od lichváře

Dostali jste se do situace, kdy nemůžete jít pro půjčky do banky a nechtějí Vám ji poskytnout ani nebankovní společnosti? I to se bohužel může stát, protože jste pro ně například rizikový klient. Banky neposkytnou půjčky někomu, kdo má dluhy, kdo nevychází s výplatou, kdo nemá pravidelný doložitelný příjem nebo má záznam. Nebankovní společnosti jsou sice tolerantnější, například půjčují lidem i se záznamy, ale i přesto se může stát, že se dostanete do situace, kdy Vaši žádost odmítnou. V takových případech se už lidé nemají v podstatě na koho obrátit, a tak hledají ještě poslední možnost, kde najít půjčky, a to je u inzerce zdarma neboli u soukromých poskytovatelů půjček.
Pokud nemáme jiné možnosti, uchylujeme se k tomu nejzazšímu a tím mohou být půjčky od soukromých osob čili půjčky od soukromníků. Člověk se může dostat do různých životních situací. Nejhorší jsou finanční krize, ze kterých si sami neumíme pomoci, proto bychom si měli dát dobrý pozor vždy na půjčky a úvěry, které by nám mohly finanční krizi ještě zhoršit. 

Na jednu stranu je vyhledáváme, na druhou stranu s nimi nechceme mít nic společného

S lichvářem nechtějí mít někteří z nás nic společného, ale naopak někteří lichvářské půjčky vyhledávají. Nedává Vám to smysl? Ano, je tomu opravdu tak! Pokud vyzkoušíte všechny dosavadní dostupné možnosti, ale setkáte se pouze s neúspěchem, začínáte pomalu rezignovat. Je to hrozná představa vědět, že Vám nikde nechtějí půjčit, že Vás všude odmítají. Ten pocit beznaděje, který Vás zaplatí, když víte, že musíte, co nejdříve něco zaplatit jinak bude opravdu zle a že Vám nikde nechtějí půjčit, ten pocit je opravdu nepopsatelný. A co tito lidé ve finanční tísni mají dělat? Jakou mají poslední možnost? Vyhledávají půjčky od lichváře. A představte si, že půjčka od lichváře stále existuje. Najdete je na různých stránkách. I u lichva půjčky si však musíme dávat pozor na podmínky. Úroky mohou být vysoké a také se můžete setkat s poplatky. Lichvářská půjčka je samozřejmě nelegální a zřejmě se u ní setkáte s nejhoršími podmínkami, které trh nabízí.