Půjčky s 0% úrokem

Tyto půjčky vypadají velice zajímavě. Podíváme se tedy, jak to doopravdy je. Jak vlastně tato půjčka funguje? Většinou pokud si berete takovou půjčku, všude svítí 0%, 0% a člověku se to velice líbí a působí to. Nicméně většinou jsou zde skryté poplatky. Stačí se podívat do toho, co je napsáno malým písmem pod takovou nabídkou. Často totiž platíte jednorázovou částku za poskytnutí takové půjčky, tedy samozřejmě přeplatíte, zadarmo to není. Mnohdy je také podmínka mít účet u té konkrétní bankovní instituce s kterým mohou být spojené další poplatky za vedení účtu. Toto se děje v případě, že nesplníte nějakou minimální částku příchozích plateb, ta může být stanovena například na 15 000 Kč měsíčně. Pokud podmínku nesplníte, je tam poplatek (například 59 Kč, 69 Kč, nebo i více). Je potřeba si na toto dávat opravdu pozor.
nákup přes eshop

 
Mnohdy se stává, že je účtován i tzv. poplatek za vedení úvěrového účtu. Mám konkrétní příklad z praxe. Vím, že jedna nejmenovaná instituce měla takovou akci. Člověk si mohl vzít půjčku s 0% úrokem přímo z kreditní karty. To zní velice hezky, vzhledem k tomu, jaký je úrok na kreditní kartě. Podmínka byla, že je potřeba dle využité částky měsíčně zaplatit 500 Kč, 1 000 Kč, 2 500 Kč. To také nezní špatně, protože většinou ten člověk kartu také využíval. Ale samozřejmě tu byl háček, protože veškeré transakce, které klient kreditní kartou udělal se úročí vysokou úrokovou sazbou a všechny peníze, které jdou jako splátka na kreditní kartu jdou na uhrazení využíté částky s 0% úrokem. Co se tedy stane? Čím více čerpáte, tím více vlastně platíte na úrocích a bankovní instituci se to opravdu vyplatí. Proto je potřeba si všechno pečlivě zjistit a doptat se na podrobnosti. Může se potom stát, že taková “výhodná” nabídka se nakonec stane velice nevýhodnou.
 terminál u poklady
V dnešní době je hodně nabídek tzv. “marketingový tah na zákazníka”. Není to klamání, protože malým písmem je vše popsáno, ale kdo z nás to všechno čte? Je to chyba. Musíme se na to zaměřit a než se něco podepíše, radši několikrát přečíst a zeptat se. Neznalost neomlouvá, dávejte si na to pozor. Než tedy se k půjčce s 0% úrokem opravdu rozhodnete, porovnejte si, jestli se vyplatí a jestli není paradoxně lepší vzít si půjčku s menším úrokem, protože to vyjde ve finále lépe. Přeji všem šťastnou volbu.