Nebankovní společnosti snad nenabízí kvalitní služby?

Finanční společnosti bychom jednoduše mohli rozdělit na bankovní a nebankovní. Někteří lidé ty nebankovní společnosti považují za krajně podezřelé. Vždyť u jejich služeb je vyšší RPSN a celkově je to nevýhodné a vůbec. Ve skutečnosti nebankovní finanční společnosti poskytují kvalitní služby, které jsou plně srovnatelné s těmi bankovními, to znamená nízké RPSN, relativně dlouhá doba splácení a na rozdíl od bank jsou nebankovní finanční společnosti zaujmout individuální přístup ke svému zákazníkovi.
mince Anglie

Spotřebitelské financování

Některé vznikly tak, že původně se specializovali na spotřebitelské financování, kdy poskytovali prostředky u nákupů na splátky. To je ten případ, když si pořizujete sedací soupravu, televizi či pračku na splátky. Je to zcela běžné, když tyto služby využíváme. Například, když odejde lednice, novou pořídit musíte, ale peníze na účtu samozřejmě v dostatečném množství nemáte.
Svou činnost ovšem společnosti poměrně brzy rozšířily také na hotovostní úvěry, kreditní karty a krátkodobé půjčky.
Většina těchto společností začala na českém trhu fungovat v druhé polovině devadesátých let dvacátého století.
 hodiny za mincemi

Nebankovní finanční společnosti

Pokud si budete chtít půjčit peníze od nebankovní společnosti, protože banka Vám z různých důvodů půjčit nechce, určitě se zajímejte, o jakou společnost se jedná. Výše jsme zmínili, že nebankovní finanční společnosti nabízejí úvěry srovnatelné s těmi bankovními, ale to neplatí o všech. Buďte tedy opatrní. Dávejte si také pozor na společnosti, kdy při podepisování smlouvy podepisujete také rozhodčí doložky, díky kterým je mnohem snadnější uvalit na klienty exekuci.
 zvětšení peněz
Jaké konkrétní služby nebankovní finanční společnosti nabízejí?
·         Spotřebitelské úvěry
·         Dlouhodobé nebankovní půjčky
·         Krátkodobé nebankovní půjčky
·         Kreditní karty
·         Nebankovní hypotéky