Revolvingový úvěr

Jaká tajemství ukrývá revolvingový úvěr? Slyšíte tento název poprvé? Revolvingový úvěr je spojován s kreditními kartami. Jedná se o druh úvěru, který můžete využívat opakovaně podle potřeby. Jakmile jej splatíte, můžete ho opět využít a půjčit si peníze. Můžete peníze čerpat několikrát za sebou. Vhodný nástroj, jak si půjčit peníze pro podnikatele, ale využít ho můžete i pro osobní potřeby.
Kdo a proč jej volí? Revolvingoví úvěr se nejčastěji volí v případě, že potřebujete vyřešit krátkodobé finanční tísně. Například, když některý měsíc nemáte na mimořádné výdaje, tak využijete právě tuto službu, další měsíc vše splatíte a opět si můžete následující měsíc tímto způsobem půjčit a využít revolvingového úvěru a půjčit si například pár tisíc, které zase splatíte, a tak pořád dokola. Stále se bude jednat o jeden revolvingový úvěr.  Každý revolvingový úvěr má svůj dohodnutý limit. Vyřizuje se u banky, sjednáte si úvěrový rámec, nad který byste neměli jít. Do tohoto limitu můžete peníze čerpat kdykoliv a opakovaně, například po menších částkách. Splatit jej můžete najednou, nebo měsíčními splátkami po dobu několika měsíců. 

Čerpání peněz

Čerpání financí z tohoto úvěru probíhá za pomocí kreditní karty. Revolvingový úvěr se velice často poskytuje také podnikatelům, kteří potřebují využít finance pro své podnikání. S penězi platí běžné potřeby a následně úvěr splácí. Revolvingový úvěr však může být poskytnutý i běžně jakékoliv soukromé osobě.
A jak je to s úroky a poplatky? Pokud úvěr nepoužíváte, žádné poplatky neplatíte. Platíte pouze za vyčerpané peníze, které jste si tímto způsobem půjčili. Tím pádem se od toho odvíjí také úrok. Platíte jenom za peníze, které jste si vypůjčili. U mnohých společností to takto funguje, ale u některých se můžete setkat i s jinými podmínkami či jinými sazbami, proto je dobré předem si úvěry porovnat.