Splátková kalkulačka

Máte starostí nad hlavu s vypočítáváním měsíčních splátek? V tom případě zřejmě může pomoci splátková kalkulačka. Na internetu naleznete hned několik takovýchto kalkulaček, které mohou pomoci objasnit jistá specifika různých druhů půjček a úvěrů. Stačí zadat pár základních údajů a samotná kalkulačka vám poskytne jasný přehled o tom, kolik budete měsíčně splácet, při jaké výšce úvěru.
Do kalkulačky již musíte zadat pár konkrétních čísel, proto se předem podívejte na konkrétní nabídky půjček nebo úvěrů. Musíte zvážit, zdali si chcete vzít úvěr nebo zdali jenom půjčku. Zřejmě už víte, kolik si budete chtít půjčit a musíte zvolit i časové období, po jak dlouhou dobu budete splácet. Jestliže si berete několik desítek tisíc či několik stovek tisíc nebo rovnou úvěr na miliony. Doba splácení se většinou udává v měsících, ale může být uvedena i v letech. Konkrétní nabídky vždy v sobě zahrnují i výši úroku. Ta se opět zadává do tabulky, takže i toto číslo budete potřebovat. Zadává se také možnost splácení, zdali budete splácet měsíčně nebo jinou formou. I tento údaj se potřebuje k výpočtu splátek. A v neposlední řadě, kolik budete splácet, tedy cifru, kolik můžete pravidelnou splátkou investovat do splácení.

Kalendář splátek

Kalendář splátek vám vypočítá samotná kalkulačka. Již jsme si řekli základní údaje a čísla, které k tomu budeme potřebovat.
Samozřejmě, že tyto kalkulačky jsou pouze orientační. Nabídku vám nejlépe a nejpřesněji vždy vypočítají z dané konkrétní nabídky již samotní poskytovatelé půjčky, proto se často můžete obrátit rovnou na banky nebo nebankovní společnosti. Ovšem jako orientační ukázka nám to často stačí, abychom si mohli udělat alespoň nějakou představu o tom, jak na tom asi budeme.
Kalkulačky často pomáhají vyhodnocovat klientům, zdali je výběr jejich půjčky pro ně výhodný, nebo zdali mají zkoušet ještě jiné nabídky. V každém případě bychom neměli zapomínat na to, že na internetu nám kalkulačky ukazují pouze základní parametry.