Nebankovní půjčka a úvěr bez zástavy nemovitosti

Přemýšlíte nad půjčkou, ale nevíte, jak by to bylo s ručením? Nechcete si brát hypotéku? Existují i půjčky bez zástavy. Půjčky a úvěry bez zástavy nemovitosti najdete v nabídce jak bankovních, tak také nebankovních společností. V případě, že lidé nechtějí nebo nemohou z nějakého důvodu volit zástavu nemovitosti, existují produkty, jako je nebankovní půjčka bez zástavy. Nebankovní půjčka znamená, že vám ji poskytuje někdo jiný než banka. Většinou se jedná o soukromé společnosti nazývané jako nebankovní. Ty se však zaměřují na oblast poskytování půjček a úvěrů, takže jsou v tomto směru kompetentní. Nebankovní půjčky bez zástavy znamenají, že si můžete půjčit peníze, aniž byste museli ručit nějakou nemovitostí.

V případě, že nevlastníte nemovitosti

Mnoho lidí nevlastní nemovitost, což znamená, že nemohou žádnou ručit. Proto hledají půjčky nebo úvěry takzvaně bez zástavy nemovitosti. Význam bez zástavy si můžeme vyložit ještě i jiným způsobem. Často se úvěr bez zástavy propojuje s takzvaným úvěrem bez ručení. Vlastně tyto dva názvy znamenají totéž a v obou případech bude platit, že nemusíte ručit ani nemovitostí, ale ani například dalším výdělkem. V některých případech totiž lidem mohou takzvaně ručit zase lidé čili do vaší smlouvy zainteresujete neboli zapojíte ještě další – třetí osobu, která vám bude ručit, takzvaně poskytovat ručení. V případě, že volíte úvěr bez zástavy, nepotřebujete vlastnit ani nemovitosti, nepotřebujete ručit žádnou nemovitostí a nepotřebujete ani žádnou další neboli třetí osobu, která by vám ručila.
Někteří lidé zkrátka a dobře nechtějí ručit majetkem, protože by to pro ně mohlo představovat velké riziko nebo velkou přítěž. Jiní ručit nemohou, protože žádnou nemovitost nevlastní, kterou by mohli dát do zástavy neboli do ručení. Proto existují možnosti, kdy nemusíte ručit žádnou zástavou ani nemovitostí.