Spotřebitelský úvěr může získat

Spotřebitelský úvěr je jeden ze základních pojmů. Pokud se zajímáme o půjčky a úvěry, určitě ho budete znát nebo jste jej už několikrát slyšeli. Spotřebitelský úvěr může poskytnout banka nebo nebankovní společnost. Otázkou tedy zůstává, kdo spotřebitelský úvěr může získat? Spotřebitelský úvěr je určen pro běžné občany. Není určena hranice, takže si můžete půjčit od pár tisíc až po milion nebo i více. Spotřebitelský úvěr může být bankovní a nebankovní, dále také účelový a neúčelový. Při účelovém úvěru prokazujete, na co peníze potřebujete, na co jste je použili, nebo může banka rovnou podle faktury vyplatit peníze na účet prodejce, když si například něco kupujete. U neúčelového úvěru je úplně jedno, na co peníze použijete. Spotřebitelský úvěr je tedy určen v podstatě každému, ale nejedná se o podnikatelský úvěr pro podnikatele, kteří by finance využili v podnikání.

Spotřebák na cokoliv či na konkrétní věc

Někdy můžete slyšet i slovo „spotřebák“. Takzvaný spotřebák, tedy spotřebitelský úvěr je určen běžným občanům. O spotřebitelský úvěr může žádat studen, samozřejmě nad 18 let věku, dále také každý občan, který běžně pracuje někde ve firmě. Může jít i o lidi, kteří mají živnost, ale nesmí peníze využít v rámci podnikání, ale pouze pro své vlastní osobní potřeby. Žádat o spotřebitelský úvěr mohou také maminky na mateřské či rodičovské dovolené, nezaměstnaní lidé i důchodci. Každý si může zažádat, podmínky jsou u různých společností a bankovních institucí odlišné, takže v některých případech můžete s žádostí uspět. Zaměstnaní lidé uspějí většinou v bance a také u nebankovní společnosti. Ostatní, například nebonitní klienti to mají složitější, například důchodci či maminky na mateřské zřejmě budou volit nebankovní společnost, která toleruje různé druhy příjmů, a dokonce také často záznamy v registrech.
Spotřebitelský úvěr může být určen na cokoliv, co potřebujete zaplatit. Většinou se berou nižší částky, do několika tisíc, desítek tisíc či stovek tisíc. Nejsou výjimkou ani vyšší částky, ale v tom případě se zřejmě už setkáte s ručením.