Žádost o půjčku a úvěr

Už jste se setkali s žádostí o půjčku? Nebo Vás to teprve čeká, a tak chcete vědět, na co se máte připravit?
Základní žádost o půjčku můžeme rozdělit do dvou hlavních kategorií. Buďto se bude jednat o žádost o půjčku v bance nebo u nebankovní společnosti. Řekneme si nyní kritéria pro získání obou z nich, ale začneme bankovním postupem. Žádost o úvěr v bance musí projít několika fázemi. Hned na začátku je důležité, zdali jste klientem dané banky či nikoliv. Pokud jste klientem, pak bude vyřizování půjčky rychlejší a snadnější, pokud nejste klientem, bude to samozřejmě zdlouhavější. Tímto způsobem to má nastavené snad většina klasických bank. Žádost o půjčku můžete kdykoliv podat a budete k tomu potřebovat základní dokumenty. Samozřejmostí je doklad totožnosti, zřejmě po Vás budou vyžadovat dva doklady totožnosti, takže například občanský průkaz a k tomu řidičský průkaz nebo rodný list či cestovní pas. V bance vždy vyžadují také potvrzení příjmů a to, i když chcete nízkou částku. Pokud žádáte o vyšší částky, bude zřejmě vyžadován ručitel či ručení v podobě nemovitosti.
Pokud byste chtěli zvolit úvěr u nebankovní společnosti, tak ten se většinou vyřizuje online. Na konkrétních stránkách zadáváte údaje. Běžně se zadávají údaje z občanky a dalších dokladů. Například u úvěrů bez registrů, se tolerují záznamy v registrech dlužníků, podobné je to také u půjček bez doložení příjmů, kdy nemusíte dokládat příjmy. Tyto půjčky bývají na nízké částky. Pokud byste volili vyšší částky, zřejmě budete dokládat podobné údaje jako v bance.

Náležitosti žádosti

Žádost musí splňovat základní kritéria, ale například u nebankovních společností stačí jako žádost vyplnit jejich formulář na konkrétních stránkách. Tam vždy najdete nějaký formulář, který máte vyplnit a většinou se rovnou jedná o žádost o úvěr nebo půjčku. Zadáváte základní údaje jako jméno, příjmení, rodné číslo, číslo občanského průkazu, telefonní číslo, e-mail, adresu a podobně. Uvádí se také údaj o tom, kolik si chcete půjčit. Na základě podobné žádosti Vás většinou kontaktují buďto emailem nebo telefonicky. Většinou do pár minut proběhne i schválení.