Co koberec, to originál


Koberce jsou běžnou součástí našich domovů už po staletí. Nejprve se objevovaly v bohatých rodinách, a poté se jejich obliba a dostupnost rozšířila i do běžných domácností. Zajímavostí je, že první koberce nesloužily pro pokrytí podlahy, ale zavěšovaly se na zeď. V současné době je výběr koberců natolik široký, že si můžete vybrat nejen podle svého vkusu, ale také podle způsobu využití. Bohatou nabídkou disponuje internetový obchod buchara eshop, ve kterém najdete inspiraci pro zútulnění svého domova. V nabídce jsou jak klasické koberce, které připomínají staré časy, tak i koberce s moderními vzory.

koberec

  • Jedno mají koberce společné.
  • Jsou ručně vázané a každý z nich je tedy originálem.

Nejvíce mezi koberci vynikají známé „peršany“. Koberce větších rozměrů pocházejí z odborných dílen. Malé koberce jsou vyráběné ve vesnicích, ve kterých se toto řemeslo dědí už po generace.

Kouzlo orientu

Ručně vázané perské koberce jsou unikátním bytovým doplňkem. Jsou vyrobené pouze z přírodních materiálů, ke kterým patří především hedvábí, bavlna a vlna. Orientální koberec není většinou určen pro pokrytí a ochranu podlahy. Je to totiž umělecký kousek, který si zaslouží mnohem smysluplnější a také ohleduplnější využití.

persky koberec

  • Perské koberce jsou natolik kvalitní, že při správné údržbě prakticky nestárnou.
  • Tím pádem nabírají časem na hodnotě a mohou se tak stát dobrou investicí do budoucna.

Mezi orientální koberce nejvyšší kvality patří zejména koberce pákistánské, turkmenské, turecké, nomádské a íránské. Každý pravý „peršan“ má také vystaven certifikát pravosti a kvality. Pokud si nejste jisti, který kousek by se hodil právě do vašeho interiéru, stačí využít odborného poradenství zkušeného prodejce. Docela postačí interiér vyfotit a fotografie přinést na prodejnu. Z několika nabízených možností si jistě vyberete přesně to pravé.