Co máte požadovat od matrace?


Kvalitní matrace je základem spokojeného života. Pokud bychom si dostatečně neodpočinuli, pak hrozí nejen únava a podrážděnost, ale nedostatek spánku by se dříve či později projevil také na našem zdravotním stavu. V současné době si můžete vybrat z celé řady typů a také materiálového zpracování. Širokou nabídkou disponují sendvičové, vrchní a ortopedické matrace https://www.bazyl.cz/ortopedicke-matrace/.

ortopedická matrace

  • K výrobě matrací se využívají pouze vysoce kvalitní a certifikované materiály, které prošly náročnými testy zdravotní nezávadnosti.
  • Tyto materiály zaručují, že bude výsledná matrace nejen komfortní, pro pohodlný odpočinek, ale také dostatečně prodyšná a s dobrou oporou pro páteř.
    • Zdravotní matrace jsou vhodné i pro dlouhodobě ležící pacienty.

Stačí si vybrat vhodný materiál, kterým může být studená pěna, PUR pěna, Latex či termoelastická paměťová pěna, která se vyznačuje vysokým komfortem.

Čím je výjimečná matrace s kokosovým vláknem

Dlouhodobé studie prokázaly, že je kokosové vlákno jedním z nejzdravějších materiálů právě pro výrobu matrací. Čistě přírodní kokosové vlákno je přirozeně antimikrobiální a je tedy vhodné pro lidi, které trápí alergie a přecitlivělost na některé syntetické materiály. Matrace s kokosovými vlákny má ještě jednu skvělou vlastnost. Přesto, že se jedná o přírodní materiál, nedrží se v něm roztoči ani jiné nežádoucí mikroorganismy.

matrace

  • Matrace, do jejíchž útrob je vložena síťovina z kokosového vlákna, je natolik prodyšná, že v ní vzduch cirkuluje tak, aby se v ní nedržela vlhkost.
  • Kromě potu z ležící osoby dokáží matrace s kokosovým vláknem absorbovat vlhkost z okolního vzduchu.
    • Vytvářejí tak mnohem příznivější prostředí.

Tyto matrace se doporučují také do postýlek našich nejmenších. Snižuje se tak nebezpečí vzniku alergií a jiných nepříjemných projevů naší moderní „syntetické“ doby.