Do dvou milionů jste v klidu

➔    Pokud si chcete půjčit do jednoho milionu korun, nemusíte ručit nemovitostí.
➔    U bydlení družstevního, je tato částka jednou taková, tedy dva miliony korun.
➔    Poplatky za uzavření smlouvy se neúčtují.
➔    Ke smlouvě o stavebním spoření získáte státní podporu.
 

Čekací doba je minimální

Zatímco u některých bank můžete narazit na dlouhé čekací lhůty a než se dozvíte, zda jste úvěr dostali nebo čekáte třeba měsíc, jiné banky si své klienty pěkně hýčkají. Vyjádření vám poskytnou do dvaceti čtyř hodin.

Splatnost si volíte sami

Dobu splatnosti si sice volíte sami, ale nějaké mantinely tam přece jen jsou. U jednoho typu úvěru, můžete volit mezi šesti až deseti lety. Pokud ale potřebujete nebo prostě chcete splácet déle, máte na výběr ze čtrnácti, osmnácti nebo dvaadvaceti roky. Ve všech případech si zvolíte částku, která je po celou dobu splácení stejná, tak aby to zcela vyhovovalo vašim potřebám a možnostem. Na druhou stranu se ale také dá krátit úvěr a to pomocí jednorázových vkladů.

Uleví vám i na daních

Pokud si chcete úroky z úvěru odečíst na daních, není to rozhodně žádný problém. Ale pozor, jde to jen u některých typů úvěrů, na což se dopředu informujte, ať pak nejste nepříjemně překvapeni.

Když nesplácíte, může být zle

Stovky lidí ročně přicházejí o střechu nad hlavou a to protože nemohou dostát svým závazkům ve splácení spotřebitelských úvěrů a hypoték. Ano, vše může dojít až tak daleko, že vám kvůli dlouhodobému nesplácení, může hrozit nucená dražba nemovitosti.

Poradenství po telefonu

Tohle všechno ale budete vědět, když si například u banky sjednáte poradenství po telefonu. Zkrátka kdykoli budete mít nějaký problém, který si bude žádat řešení, můžete zavolat a budete mít okamžitě jasno. A nemusíte zrovna čekat na vyloženou katastrofu, stačí, když vám z pračky vyteče voda. Někdo dokonce o radu volá, když si zabouchne dveře a nemůže se dostat do svého bytu. Ale to vše záleží, jak a u koho jste pojištěni.