Kde se vzala kryptoměna a proč do ní investovat?

Není to zase tak neznámý a novodobý pojem, jak by se mohlo zdát, a už podle názvu si můžeme odvodit, co si pod tím názvem představit, její počátky sahají už k počátkům internetu, ale jako první vznikl tzv. Bitcoin v roce 2009, nikdo vlastně dodnes neví, kdo ho přesně vymyslel, jestli jednotlivec nebo skupina lidí, přesto jméno tento člověk nebo skupina lidí má – Satoshi Nakamoto.
cyber brýle
Pro spoustu lidí to však pojem neznámý je, co tedy to slovo vlastně znamená – jsou to virtuální peníze, v začátku je bylo možné tzv. těžit, ale i v začátcích jste k tomu potřebovali profesionálnější hardware, než asi má každý z nás běžně doma, nyní se proslýchá, že většina bitcoinů je již „vytěžena“, protože stejně jako např. zlata je na světě jen určité množství, stejné je to i u těchto peněz.
A právě proto se nyní spíš vyplatí do nich investovat a zároveň s nimi můžete obchodovat, obchody, vlastně už samotný nákup probíhá přes tzv. peer-to-peer síť (obchodujete rovnou s lidmi, ne přes žádnou banku), a cena bitcoinů zatím stále roste. Momentálně má 1 bitcoin cenu zhruba kolem 15 tisíc dolarů.
Systém je tak zabezpečený a zašifrovaný, že neexistuje, aby byl vůbec něčím někdy prolomen, platby, převody, veškeré obchodní transakce, které v bance trvají někdy až 3 dny, jsou vyřízené během okamžiku, i kdybyste peníze posílali z naší republiky do Austrálie.
Navíc peníze, které zaplatíte za takovéhle obchodní transakce, už jen za samotný nákup bitcoinů se pohybuje v haléřích, kterým se u bitcoinů říká bitcent nebo úplně nejnižší haléř je satoshi (nejspíš pojmenován po zakladateli nebo zakladatelích).
euro mince
Bitcoin není samozřejmě jedinou kryptoměnou, pokud se o to začnete zajímat, najdete jich víc, ale pouze on je dá se říct nejstabilnější, pokud si je však koupíte, měli byste je průběžně sledovat, jejich hodnota je v jednu vteřinu raketově nahoře, a druhou o 20 procent níž, velice rychle se mění.
Ale vzhledem k tomu, že tyto virtuální peníze se zvažují do budoucna jako normální platidlo pro všechny lidi, zdá se to být jako investice dobrá věc.
Už v dnešní době se s nimi dá na některých místech běžně platit, dokonce existují i bankomaty pro tyto peníze.