Když investice, tak pořádně!

Schováváte si po tisícovce každý měsíc pěkně na penzi a už teď se těšíte, až se nebudete na stará kolena muset dřít někde na recepci a budete si moci konečně vychutnávat ty prosluněné Kanárské ostrovy s lahví šampaňského? Překvapení! Inflace! A máte po úsporách. Jakou měly hodnotu před 5 lety? Větší, než teď a nijak se to nezmění. Bude to akorát neustále klesat, protože inflace holt nejde zastavit, taková pěkně pomalu rostoucí inflace, to je známka dobré hospodářské situace.
 před podpisem smlouvy

Snažíte se investovat, ale stojí to za starou belu?

Možná jen investujete do špatných lidí a špatných projektů. Pokud vás lákají slova „rychlé peníze, peníze rychle, 50 % procentní profit, 90 % profit, návratnost investice do pár měsíců s 900% úrokem“, tak jste možná ten typ lidí, kteří šeredně neletěli. A i když se vám chvíli daří, nebojte, za chvíli to spadne. Protože tam, kde vám nabídnou takové úroky, tak to za a) buď nedělají podle zákona b) obcházejí zákon c) vůbec zákon neporušují, neboť si jen vezmou vaše peníze a utečou. Zní to strašně? Trochu, možná ze začátku moc, ale nebojte, svět investic a investování není až takové zrádné místo, které jenom čeká na ty vaše těžce vydřené peníze. Mnohdy je dobré si nejprve zjistit, co to je za společnost, do které investuji či co je to za člověka, který po mě peníze za pěkný úrok chce.
 bankéř a peníze

A jak na to teda jít?

Investic a šancí investovat je spousta. Stačí si jenom vybrat. Pokud máte rádi lidi a nevadí vám delší doba, zkuste P2P půjčky! Nemusíte si hned půjčovat, ale můžete to být právě vy, co půjčují lidem. Úrok vypadá pěkně, ba co víc, dokonce se investorům i vyplatí.
 
Nebo byste radši ještě pomalejší průběh, a ještě méně aktivní přístup? Zkuste investiční fondy bank. Dáte jim peníze, zvolíte si program (například nízké riziko) a počkáte si pár let. Nevýhoda je, že je třeba investovat větší částky, aby to mělo nějaký ten smysl. Co je také třeba vědět před tím, než začneme investovat, čím delší doba, tím větší efekt bude mít ta hrozná inflace.
 
Mějte tohle všechno na paměti a vůbec se nebojte jít do toho! Možná se přece jenom na ty Kanárské ostrovy podíváte.