Zajistit se na stáří

Patříte-li k ekonomicky smýšlejícím lidem a máte trochu finanční gramotnosti, dáváte si pravděpodobně nějaké peníze pravidelně stranou. Pro strýčka příhodu, abyste byli krytí, když se něco nenadále rozbije a je třeba větší investice, kterou nezvládnete z vašeho platu pokrýt. A nejspíš si spoříte na stavebním spoření nebo někde na spořicím účtu, či termínovaném vkladu.
věci v krabici
Máte-li několik desítek tisíc pohromadě, dá se uvažovat o jejich vhodném zainvestování. Možností je mnoho, ale jedna, která je jistotou, že neztratí hodnotu, se nabízí nejvíce. Investovat do bydlení. Ceny bytů i domů rostou, hodnotu neztrácí a peníze budete mít tak dobře uložené.
I když již vlastní bydlení máte a třeba i splácíte hypotéku, není to ničemu překážkou. Koupí třeba i malé garsonky nebo dvoupokojového bytu se na stáří výborně zajistíte. V budoucnu pak budete moci byt buď prodat, nebo do něj půjdou třeba bydlet Vaše děti, případně i Vy, když Vám Vaše současné bydlení bude připadat již zbytečně velké. Nebo ho budete pronajímat a příjmy z nájmu Vám budou zvyšovat Váš životní standart.
Předpokladem je, že dostanete hypotéku. Na našem trhu je nabízí nejen tradiční banky, stačí se trochu informovat. Splácet ji by pro Vás neměl být problém, stačí sehnat do bytu nájemníky a hypotéku budete splácet nájmem. Až ji splatíte, bude Vám byt vydělávat.
klíče od domu
Je třeba si promyslet Vaše možnosti, kolik peněz můžete investovat a jak velkou hypotéku si můžete vzít. Podle toho vyberete vhodný byt. Lepší je určitě byt v novostavbě. Rychleji tam seženete nájemníky, můžete požadovat i vyšší nájem a nemusíte se tolik starat o údržbu ani vkládat peníze do nějakých oprav. Záleží také na vhodné lokalitě, ideální jsou menší města, kde se investuje do průmyslových zón a dá se počítat s přílivem obyvatel. Byty tam ještě nebudou tak drahé a ceny do budoucna jistě porostou.