Pojištění aneb služby za peníze a peníze za služby

Jak drahé nebo levné pojištění bude, to určuje kromě poptávky také konkurenční nabídka. Ale jsou zde i další faktory, které vstupují do hry, například připojištění a služby. Jaké jsou nejčastější typy pojištění a připojištění a jejich doplňkové služby?
požár auta
1. Asistenční služba
To se týká převážně cestovního pojištění. Je to součástí cestovního pojištění jako dvaceti čtyřhodinový servis, kdyby se vám přihodila jakákoli nesnáze. Kromě pojištění jako takového je to také znalost destinace, do které vyrážíte, a samozřejmě porozumění jazyku, jakým se v destinaci mluví. Pokud zavoláte asistenční službu, vyřídí za vás většinu běhání po úřadech, seženou vám delegáta nebo vám sami pomohou s překladem. Avšak není to jenom součástí cestovního pojištění.

Dnes můžete pořídit asistenční službu také pro pojištění majetku, nemovitosti, ale také vozidla. Cena připojištění se odvíjí od toho, co všechno můžete od asistenční služby požadovat a také jak rychle vám vyhoví. Vždy je dobré se přesvědčit, jak dobře tato služba funguje a co přesně pokrývá.

2. Pojištění schopnosti splácet
Nabízí ho všechny banky ke každému vyššímu úvěru nebo k hypotéce. Souvisí s tím například i sleva na úrokové sazbě, nebo klesne splátka úvěru a podobě.

3. Pojištění majetku
Zde cena záleží na tom, jak časté podvody s věcí se vyskytují a jaké dopady by to mělo na pojišťovnu.
poškození domu
Pojistkové podmínky
Zde najdete detailní popis jednotlivých připojištění k vašemu základnímu pojištění. Naleznete zde rizika, ale také výluky. Zde je možné také najít oblíbený sport, vaše zaměstnání, váš koníček, cokoli. Proto se dobře podívejte, proti čemu vlastně pojištěni nejste.

Všeobecné pojistné podmínky = podmínky pro všechna pojištění, která si sjednáváte prostřednictvím pojišťovny
Podmínky doplňkové = dále rozvádějí všeobecné podmínky a specializují se na rizika, a právě zde se nejčastěji vyskytují ony výluky nebo jejich výčet