Pojištění odpovědnosti

1) Pojištění občanské odpovědnosti za škodu –jedná se o klasický typ pojištění odpovědnosti, který se ale může stát velmi praktickým pomocníkem v situacích, kdy máme, jak se říká ,,den blbec.“ Stačí jeden takový den. Představte si situaci – ráno vstanete levou nohou a se špatnou náladou, jedete na kole do práce, jenomže nešťastnou náhodou zavrávoráte a podřete auto zaparkované vedle chodníku, v práci převrhnete hrnek horké kávy kolegovi na telefon, ze školy Vám volají, že Vaše dítě rozbilo okno, když kopalo do míče a na závěr Váš pes sousedce roztrhal velmi drahé boty.
rozbité sklo
Ano, tohle je trošku přehnané a v reálu snad takový špatný den ani nemůžeme zažít, ale abyste se nedivili. Víte, na kolik by Vás takový den mohl přijít? Stálo by to spoustu peněz. Pokud však máte pojištění odpovědnosti, uhradí za Vás všechny škody právě pojišťovna, která může nabídnout plnění až do 15 mil. Kč. Pojištění odpovědnosti je pro Vás tedy vhodné, pokud jste méně šikovní, pokud máte děti, i pokud máte domácího mazlíčka. Ano, dnes za Vás pojišťovna uhradí i v případě, kdy ji způsobí Vás pes, dokonce i tehdy, když Váš pes někoho pokouše.

Odpovědnost se nyní zahrnuje do smlouvy o pojištění nemovitosti a domácnosti a vztahuje se na všechny osoby, které na dané adrese mají trvalé bydliště.

2) Pojištění odpovědnosti zaměstnance –uzavírá se v pracovním poměru a vztahuje se na škody, které způsobíte nešťastnou náhodou svému zaměstnavateli. Pojistku je vhodné uzavřít, pokud děláte zodpovědnou práci, kde hrozí určitá rizika (např. pracujete na vrátnici a může Vám spadnout závora na auto), dále pokud pracujete s drahými nástroji…

3) Pojištění provozní a profesní odpovědnosti za škodu –toto je vhodné pro všechny, kdo vykonávají práci s vysokou mírou zodpovědnosti. Některým profesím dokonce zákon ukládá povinnost sjednat pro vlastní výkon toto pojištění – soudní znalci, advokáti, architekti, lékaři a mnoho dalších.
australský labradoodle štěně
Pojištění odpovědnosti stojí pár stovek ročně, ale mnohdy Vám může ušetřit velké trápení se sháněním finančních prostředků na úhradu škod, které jste způsobili nešťastnou náhodou.Proto pro svůj klid je vhodné se zabezpečit i z této stránky.