Refinancování hypotéky

První roky až pod dobu fixace platíme dohodnuté splátky, které se u obvyklých druhů hypoték nemění. Začne-li se blížit doba, kdy nám může banka úroky zvýšit, měli bychom začít přemýšlet o refinancování. Díky refinancování je možné po konci fixace úrokové sazby nahradit starý úvěr novým a získat tak lepší podmínky třeba s nižší úrokovou sazbou.
Refinancovat můžeme u nové nebo stávající banky. Refinancování bychom neměli nechat na poslední chvíli. Nejdůležitější je pro nás datum konce fixačního období. Rozumné je zjistit si jaké podmínky a úroky nabízí ostatní banky. Také bychom měli vědět, jaké upřednostňujeme výhody.
pojištění domu
–       Změna doby splácení /prodloužení nebo zkrácení/
–       Snížení či zvýšení měsíční splátky
–       Nižší úroková sazba
Jak postupovat?
Začněte včas před koncem fixace. Alespoň několik měsíců předem. Určitě nějaký čas vám zabere jednání s bankami. Počítejte s tím, že samotné refinancování může trvat i celý měsíc. Můžete využít nabídky některých bankovních institutů, které nabízejí možnost domluvit si refinancování až jeden rok předem s výhodnou sazbou.
Zvolíte-li jinou než stávající banku většinou za vás nová banky vyřídí vše potřebné. Vyplníte žádost, předložíte původní smlouvu a odhad nemovitosti.
investice do bydlení
Některé banky nabízí takzvanou hypoteční zónu. Tato služba vám nabízí kdykoli k dispozici veškeré dokumenty k hypotéce v elektronické podobě nebo můžete zažádat o změny v hypotéce.
V nabídce některých bank můžete nalézt zpracování a vedení úvěru zdarma, odhad nemovitosti zdarma, zproštění úhrady od vstupních poplatků nebo zdarma při sjednání úvěru automaticky získáte pojištění pro případ úmrtí následkem úrazu vzniklého při dopravní nehodě.
Někdy je těžké se v nabídkách bankovních institutů vyznat. Banky nás lákají na nejrůznější výhody, ale někdy to není tak jak to na první pohled vypadá. Promyslete si proto vždy pečlivě jaký krok uděláte.