Pojistka na blbost? Pojistný produkt, který se rozhodně vyplatí!

To, že nechodí neštěstí po horách, ale po lidech, je známé rčení. Mnozí na něj nedbají, protože mají pocit, že se chovají tak, že k žádné škodě na majetku, zdraví nebo životě dojít nemůže. Bohužel může, protože život někdy přináší nenadálé a nechtěné události, a důsledky pak mohou být fatální pro rodinný rozpočet na celý život. Stačí totiž malá neopatrnost na sjezdovce v rakouských Alpách a vzniklá škoda může jít do milionů korun. V takových případech se pojistka na blbost rozhodně vyplatí!

zerba.cz_ergo_cz_uvodni

Pojištění občanské odpovědnosti

Rozsednutý mobilní telefon v restauraci, rozbití brýlí, shození vázy v hotelu nebo zranění jiné osoby vzniklé při amatérském a nesoutěžním sportu, to jsou jen namátkové případy, ve kterých se bude hodit pojistka na blbost. Pod tímto lidovým názvem se skrývá pojištění odpovědnosti občana za škodu vzniklou při každodenních a běžných činnostech na majetku, zdraví nebo životě. Může se jednat také o škody finanční, naproti tomu se nevztahuje na škody na životním prostředí.

Maximálně na 10 milionů korun

Částka, na kterou lze sjednat toto pojištění je 10 milionů korun, což se hodí pro všechny sportovce, kteří jezdí na lyže do Alp nebo nedají dopustit na jízdu na kole či kolečkových bruslích na Mallorce nebo pobřežních promenádách. U pojišťovny ERGO lze sjednat ještě ve variantách s pojistnými částkami na 3, 5 nebo 7 milionů korun. Tento pojistný produkt může být součástí majetkového pojištění, ale lze jej sjednat také zvlášť.

zerba.cz_ergo_cz_01

Bez obav na cestách

Tato pojistka se vztahuje nejen na havárie a nehody způsobené v tuzemsku, ale také v zahraničí, má totiž celosvětovou platnost, což se hodí při dovolené u moře i při zimní lyžovačce v Alpách. K tomu pojištění kryje všechny členy domácnosti. Platí to i na domácí zvířata, vyjma psů, koní nebo hospodářských zvířat. Čtyřnohého přítele však můžete vzít v klidu na cesty s sebou, stačí ho jen připojistit zvlášť.