Investice místo spoření

Každý člověk by přišel rád k nějakým penězům navíc. Doba je náročná a životní styl se velmi prodražuje. Samozřejmě je zapotřebí určit si priority a uvědomit si, co je zbytné a co nezbytné. Ale i když se dokážeme zříci toho nepodstatného a nenecháme se svázat diktaturou konzumu, shledáme, že peníze prostě jsou zapotřebí.

Pracovat nad rámec standardní doby rozhodně není to optimální řešení. Dříve či později totiž zkolabujete. Nemluvě o tom, že se vysoké pracovní vypětí projeví na Vašem zdravotním stavu.

Pokud máte alespoň nějaké úspory, rozhodně se vyplatí investovat je. Mít je uložené na kontě se rozhodně příliš nevyplácí. Určitě jste si již dávno všimli, že spořící úrok v bankách je více než tristní. Nenechávejte peníze bankám, investujte je.
 

Lidé nejčastěji investují v těchto oblastech:

  1. akcie
  2. podílové fondy
  3. dluhopisy
  4. deriváty
  5. komodity
  6. umělecká díla
  7. investiční zlato
  8. investiční stříbro
  9. investiční diamanty
  10. smart mince

 

Začátky nebývají zrovna nejsnadnější

Samozřejmě začínat není snadné a je ze začátku na místě obezřetnost, opatrnost a také sebevzdělávání. Naštěstí na internetu najdete celou řadu skvělých rad. Mnoho lidí se obává, že pokud chtějí investovat, musí mít vysoký kapitál. Existuje ovšem řada jiných možností. Jedním z nich jsou například binární opce, které vyžadují skutečně nízké investice a navíc, můžete vydělávat i v případě, že ceny na trhu jsou nízké. Důležité je, odhadnout vývoj měn nebo komodit. Také není nikde řečeno, že musíte být na slovo vzatý odborník. To rozhodně není nutné, i když o svět ekonomiky byste se zajímat měli. Optimální je studovat zahraniční odborné informace (snadno dostupné na internetu).

Pokud máte za to, že jste úplný analfabet, můžete nechat své peníze investovat prostřednictvím odborníků. Finanční poradci rozhodně nejsou jen ti, kteří Vám sjednávají pojištění.